Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zistite, ako správne dýchanie môže premeniť vaše telo!

reklama:
Zistite, ako správne dýchanie môže premeniť vaše telo!
Zistite, ako správne dýchanie môže premeniť vaše telo! Foto: www.freepik.com

Správne dýchanie môže byť kľúčom nielen k efektívnemu cvičeniu, ale aj k zlepšeniu celkovej kondície a dokonca k redukcii telesného tuku. Pozrite sa, ako správne dýchať pri rôznych cvičeniach a ako to ovplyvňuje vaše zdravie a postavu.

Správne dýchanie je neoceniteľné nielen počas fyzickej aktivity, ale v každodennom živote. Jeho pravidelná prax môže zlepšiť okysličenie svalov, zvýšiť výdrž a eliminovať riziko závratov. Pranayama, jedna z technik dýchania, je obzvlášť účinná v boji proti brušnému tuku. Ak ste začiatočník, začnite s jednoduchými cvikmi ako dýchanie s rukami na bruchu, čo vám pomôže lepšie kontrolovať každý nádych a výdych. Dýchajte pomaly nosom a výdychy kontrolujte cez mierne stiahnuté pery. Toto cvičenie by malo trvať medzi 5 až 10 minút.

Ďalšie efektívne cvičenie, vakuum žalúdka, posilňuje vnútorné brušné svaly a zlepšuje postavu. Táto technika, známa ako „žiariaca lebka“, strieda krátke intenzívne výdychy s hlbokými nádychmi a pomáha tak revitalizovať myseľ a zvýšiť energiu. Na posilnenie dýchacieho systému a zlepšenie relaxácie slúži technika hlbokého dýchania, ktorá sa cvičí so zatvorenými očami a zameraním na pomalé uvoľnenie tela i mysle. Nezabudnite, že k účinnému chudnutiu prispieva aj vyvážená strava a určité druhy korenín môžu podporiť váš metabolizmus.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 16. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.