Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zbavte sa týchto vecí, ktoré ničia ženám orgazmus!

reklama:
Zbavte sa týchto vecí, ktoré ničia ženám orgazmus!
Zbavte sa týchto vecí, ktoré ničia ženám orgazmus! Foto: www.freepik.com

Pre ženy je vyvrcholenie často oveľa zložitejšie, než pre mužské náprotivky. Pri každom sexe ho totiž dosahuje iba desatina žien.

To ukázal nový prieskum spoločnosti Yoo zameraný na orgazmus, na ktorom sa zúčastnilo celkom 2500 žien. Len pre porovnanie, zakaždým vyvrcholiť sa darí 63% českých mužov. A medzi tými, ktorí nikdy nedosahujú orgazmus pri sexe, je mnohonásobne viac žien (11 %) ako mužov (1 %).

Orgazmus má preukázané pozitívne účinky na psychiku i telo, predovšetkým vyvoláva celkovú relaxáciu. Nie každý ho však pri sexe dosahuje ľahko, preto odborníkov zaujímalo, ako vlastne Česi svoj orgazmus vnímajú.

Orgazmus môžeme každopádne považovať za kúzelnú vec, pretože dokáže zbližovať, zvýrazňovať pocity šťastia a dokonca aj predlžovať život. Ako taký orgazmus u žien vlastne vyzerá? Jednoducho ho môžeme popísať ako intenzívnu fyzickú rozkoš, ktorú sprevádzajú svalové kontrakcie v panvových svaloch.

Ženský orgazmus je skutočná veda, či už ide o jeho dosahovanie alebo počet druhov. A ako dlho taká nádherná záležitosť, sprevádzaná svalovými stavmi v dolnej tretine pošvy, vlastne trvá? Obvykle od 3 do 50 sekúnd.

Napríklad klitoridálny orgazmus je najľahšie dostupný zo všetkých orgazmov. Často to tiež býva prvý typ vyvrcholenia, ktorý sa ženám pošťastí. To vaginálny orgazmus je už pre niektoré ženy horšie dosiahnuteľný. To je však škoda, pretože ženy, ktoré mali tú česť ho ochutnať, ho opisujú ako oveľa silnejšie ako klitoridálne.

A teraz si už môžeme prezradiť 5 vecí, ktoré ženám ničia orgazmus:

  • stres alebo psychická záťaž
    únava
    nízka chuť na sex
    nízka sebaistota s vlastným vzhľadom
    stud pri vyjadrovaní toho, čo potrebujú

Orgazmus jednoducho ženám prináša nielen potešenie, ale má veľmi pozitívny vplyv aj na ich zdravie. Zvyšuje plodnosť a pocit pohody, napomáha chudnutiu a zvyšuje schopnosť buniek bojovať s rôznymi infekciami.

Zdroj: Yoo, NN Životní pojišťovna, styl.instory.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 22. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.