Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Za negatívnu energiu v domácnosti môžu tieto predmety. Zbavte sa ich!

reklama:
Za negatívnu energiu
Za negatívnu energiu v domácnosti môžu tieto predmety. Zbavte sa ich! Foto: www.freepik.com

Veríte na veci medzi nebom a zemou? Potom ste zrejme počuli o dobrých a zlých energiách, ktoré nás obklopujú. Niektorí ľudia sa ich snažia využiť, aby do svojho života prilákali lásku, peniaze, zdravie i duševnú rovnováhu. Za týmto účelom zapĺňajú svoje obydlia najrôznejšími amuletmi a predmetmi privolávajúcimi pozitívnu energiu. Napadlo vás ale, že tá negatívna môže pochádzať z vecí, ktoré už doma máte? Čoho je na čase sa zbaviť?

Negatívnu energiu doma podporujú tŕnisté rastliny vrátane kaktusov

Názory na druhy tŕnistých a pichľavých rastlín vrátane kaktusov sa rôznia. Niektorí ľudia sa domnievajú, že mať takéto rastliny v domácnosti prináša problémy medzi pármi problémy, môže dochádzať častejšie k hádkam a nedorozumeniam. Môžu nastať aj finančné problémy. Existuje však aj mnoho ľudí, ktorí tieto rastliny milujú a majú vo svojich domovoch veľkú zbierku rôznych druhov kaktusov. Ak ich vlastníte a cítite, že u vás doma nie je niečo v poriadku, skúste sa zamerať práve na kaktusy. Netreba ich hneď vyhadzovať, skúste ich umiestniť na záhradu alebo darovať niekomu, komu doma problémy robiť nebudú.

Zašlé a rozbité zrkadlá nesú negatívnu energiu

Pokiaľ ide o dobrú a zlú energiu, zrkadlá sú vždy komplikovaným doplnkom v domácnosti, ktorý môže robiť neplechu. Či už je to vo vašej kúpeľni, spálni alebo obývačke, hovorí sa, že zrkadlo by malo byť vždy v bezchybnom stave. V prípade, že je zašlé, špinavé alebo rozbité, malo by byť okamžite odstránené z domu. Podľa Feng Shui by sa zrkadlá, ktoré sú v dobrom stave, mali udržiavať v čistote. Ich umiestnenie je tiež dôležité, pretože by nikdy nemali byť umiestnené priamo v nohách postele alebo tak, aby sa v ňom posteľ odrážala, pretože potom spôsobujú nepokojný spánok. Vhodné nie je ani umiestnenie priamo oproti dverám. Funkčných zrkadiel sa ale nevzdávajte, pretože dokážu krásne presvetliť a zväčšiť interiér.

Negatívnu energiu v sebe majú sušené a umelé kvety

Ak milujete kvety a pestujete ich v kvetináčoch a vázach vo vnútri domu, existujú určité pravidlá, ktoré musíte vziať do úvahy. Dbajte na to, aby kvety a rastliny neuvädli ani neuschli. Väčšinou si to ľudia nevšimnú a mŕtve a suché kvety zostávajú vo vázach aj niekoľko dní. To isté platí pre umelé rastliny a kvety. Keďže v týchto dekoráciách nie je žiadny život, obmedzujú tok energie v miestnosti a majú negatívny vplyv na energetickú bilanciu v domácnosti. Existujú aj niektoré kvety, ktoré by sa nemali dávať do domov, patria medzi ne napríklad karafiáty. Má sa za to, že prinášajú smolu. Pokiaľ však chcete, môžete karafiáty pestovať na záhrade vonku.

Predmety od ľudí, ktorí nás nemajú radi

V živote občas nastanú situácie, keď človek, ktorý nás nemá veľmi rád, je nútený nám z nejakého dôvodu niečo dať, či už je to napríklad darček k narodeninám alebo na rozlúčku pri odchode z práce. Také predmety sa odporúča uchovávať mimo domova. Nelepte ani na veciach, ktoré ste dostali od človeka, s ktorým váš vzťah skončil nešťastne a váš rozchod bol bolestivý. Uistite sa, že tieto predmety boli z domu odstránené, pretože nejde o predmety s pozitívnou energiou. Môžete ich darovať niekomu inému alebo venovať na charitu.

Rozbitý riad v sebe nesie negatívnu energiu

V domácnostiach je celkom bežné, že riad, ktorý je ľahko poškodený, sa skrátka niekde schová s tým, že sa časom opraví, ale väčšinou sa naň zabudne. Možno to neviete, ale tieto rozbité a popraskané predmety v dome výrazne priťahujú melanchóliu, smútok a negativitu. Skontrolujte, či je riad, ktorý máte v kuchyni, v dobrom stave. Nemali by na ňom byť žiadne praskliny, škvrny a trhliny. Pokiaľ sa náhodou niečo rozbije, je lepšie daný kúsok rovno zlikvidovať. Ak k nemu máte sentimentálnu väzbu, pokúste sa ho opraviť a zreštaurovať tak, aby bol riad znovu použiteľný, alebo mohol slúžiť aspoň ako dekorácia.

Zdroj: www.svetzeny.cz

negatívna energia
negatívna energiaFoto: František Stacho

Čo je to negatívna energia a čo spôsobuje?

Negatívna energia je pojem často používaný na popis rôznych foriem emocionálneho, psychického alebo duchovného diskomfortu či stresu. Tento koncept sa vyskytuje v rôznych kontextoch, od psychológie až po ezoteriku.

Negatívna energia je komplexný jav a jej riešenie často vyžaduje holistický prístup, ktorý zahŕňa zmeny v životnom štýle, psychologickú pomoc, zlepšenie vzťahov a osobný rozvoj.

Dôsledky negatívnej energie:

  • Fyzické Zdravie: Môže viesť k rôznym zdravotným problémom, ako sú bolesti hlavy, problémy so spánkom, zažívacie ťažkosti alebo oslabený imunitný systém.
  • Psychické Zdravie: Môže spôsobovať úzkosť, depresiu, chronickú únavu a celkovú nespokojnosť.
  • Vzťahy: Môže ovplyvniť kvalitu medziľudských vzťahov, viesť k napätiu a konfliktom.
  • Produktivita a Výkon: Negatívna energia môže znížiť schopnosť sústrediť sa, znižovať motiváciu a celkový výkon v práci alebo škole.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 2. júna 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.