Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Veľké odhalenie mužov: Toto sú dôvody, prečo si hľadajú milenky

reklama:
prečo si hľadajú milenky
Veľké odhalenie mužov: Toto sú dôvody, prečo si hľadajú milenky Foto: www.gettyimages.com

Stretla sa s ňou takmer každá z nás. Nevera. Či už jednorazová alebo pravidelná, z podvádzania sa stal v poslednej dobe akýsi fenomén. Ako mu predísť a udržať si zdravý vzťah? Prečo sa muži uchyľujú k nevere? Podľa štatistík za to môže hneď niekoľko faktorov

Príliš veľký stereotyp

Hoci stereotypu sa nedá v ničom vyhnúť a konečnom dôsledku je prospešný, mali by ste si dať pozor, aby sa z vášho vzťahu nestala dookola naučená povinnosť. Je skvelé, ak má dvojica spoločné rituály, ale ak máte pocit, že každý váš deň vyzerá rovnako, je na čase, aby ste sa nad sebou zamysleli. Pomôcť vám môžu aj tie najmenšie maličkosti – romantická večera, experimentovanie v posteli, ale aj to, že zmeníte účes či budete trošku viac dbať na svoj vzhľad. Jednoducho povedané, vo vašom vzťahu by malo byť nejaké vzrušenie – a to v pravidelných intervaloch. Keď ho nenájde pri vás, bude ho hľadať pri inej. A to nechcete, že?

Nedostatočné uznanie

Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, aj muži sú citlivé stvorenia, ktoré si potrpia na to, aby bolo ich ego v pravidelných intervaloch hladkané. Prejavujte svojmu partnerovi náklonnosť najmä za veci, ktoré považujete za samozrejmé. To, že sa muži cítia nedocenenie, následne riešia v náručí iných žien, ktoré ho utešujú s tým, aký je úžasný. Určite ho však nechváľte za maličkosti, akými sú vynesenie odpadu či umytie riadu. Namiesto slov o tom, aký je skvelý a šikovný, radšej poďakujte. Vďaka je niekedy viac a dokáže skutočne obrovské divy.

Strata voľnosti

Na vzťahy to funguje ako pri naháňaní. Ak niekomu neustále dýchate na krk a uháňate ho, začne utekať rýchlejšie a prirodzene ho to bude ťahať k tomu, aby sa od vás držal ďalej a ďalej – a to aj napriek tomu, že vám pred pár dňami vyznal lásku. Každý jeden človek potrebuje dostatočnú dávku slobody a my vám garantujeme, že to, že budete partnera kontrolovať na každom kroku, mu akurát pridá na tempe šprintovania od vás. Nechajte ho, nech sa vráti sám, nesekýrujte ho, keď je dlho s priateľmi. Preukážte mu dôveru.

Izolujete sa od spoločnosti

Nikto nemá neustále náladu ukazovať sa v spoločnosti a usmievať na všetky strany. Pokiaľ s tým však máte dlhodobejšie problém a s partnerom vychádzate spolu na verejnosť len sporadicky, spozornite. Všetci potrebujeme vlastný priestor, ale vyhýbanie sa jeho priateľom či známym vám plusové body nepridá. Podvedome totiž každý muž túži po tom, aby sa so svojou priateľkou v spoločnosti pochválil – nielen jej krásou, ale aj múdrosťou a charizmou. Nestačí tak len dobre vyzerať, ale zároveň sa správať primerane k prostrediu, v ktorom sa nachádzate. Sú to práve priatelia, ktorí majú na vášho milovaného najväčší vplyv.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 4. marca 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.