Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vďaka tomuto triku si zlepšíte sexuálny život po pôrode!

reklama:
Vďaka tomuto triku si zlepšíte sexuálny život po pôrode!
Vďaka tomuto triku si zlepšíte sexuálny život po pôrode! Foto: www.freepik.com

Dostal sa váš sexuálny život po pôrode na bod mrazu? Nebojte sa, nejde o konečný stav. Pomocou ľahkého triku, ktorého účinnosť potvrdila nedávna štúdia, môžete s partnerom plnohodnotne oživiť vášeň a opäť sa cítiť ako žena, ktorá je úplne v súlade so svojou sexualitou.

Mnoho rodičov sa po narodení dieťaťa stretáva s problémami v sexuálnej oblasti. Cítite, že vaša intimita stagnuje? Alebo jednoducho chcete vyhovieť partnerovi, aj keď sa sama na sex zatiaľ necítite? Žiadna žena by sa nemala cítiť nútená k akémukoľvek sexuálnemu aktu, keď prežíva bezsenné noci, hormonálne výkyvy a do toho sa snaží splniť všetky nároky spojené so starostlivosťou o novorodenca. Každá žena zároveň prežíva po pôrode rôzne telesné zmeny, ktoré môžu spôsobiť, že sa necíti príťažlivá ako predtým. Komunikácia je v takýchto situáciách kľúčová, ale nie vždy jednoduchá. Ako zistil tuzemský prieskum uskutočnený e-shopom Yoo.cz, pre celú štvrtinu žien je ťažké hovoriť so svojim partnerom o nespokojnosti s vlastným vzhľadom či fyzických prekážkach v sexe.

Fyzický kontakt pomôže zvládať náročné emócie

Vedecký výskum ukázal, ako môže práve nonverbálna komunikácia všetko zmeniť smerom k skorému návratu k partnerskej intimite. Štúdia publikovaná v časopise Journal of Social and Personal Relationships zistila, že postoje k fyzickému kontaktu majú počas prvých niekoľkých mesiacov rodičovstva na páry významný vplyv. Závery naznačujú, že cestou k zlepšeniu popôrodného sexuálneho života by mohlo byť vnímanie fyzického kontaktu ako spôsobu zvládania náročných emócií – nie iba ako sexuálnej predohry.

Milé gestá vedú k obnoveniu intimity

Pre mnohých možno neprekvapivo výskumníci zaznamenali, že prejavy náklonnosti, ako je dotyk, pohladenie a bozkávanie, majú tendenciu klesať od polovice tehotenstva do jedného roka po pôrode. Autori naznačujú, že by to mohlo byť spôsobené tým, že sa noví rodičia cítia „dotýkaní“ starostlivosťou o svoje dieťa, alebo vnímajú vľúdny dotyk ako predzvesť sexuálnej aktivity, na ktorú nemusia byť pripravení.

Avšak v prípadoch, keď mali rodičia pozitívnejší prístup k fyzickému kontaktu a videli ho skôr ako spôsob vyjadrenia náklonnosti, zvládania stresu a regulácie ťažkých emócií, viedlo to k vyššej frekvencii a rozmanitosti sexuálneho a láskyplného správania v troch mesiacoch po pôrode.

„Partneri, ktorí veria, že dotyk im pomáha regulovať náročné emócie, môžu vytvoriť prostredie, v ktorom sa tehotné ženy cítia viac pochopené a opatrované. Tie sú zase s väčšou pravdepodobnosťou schopné udržať si počas tehotenstva láskyplné správanie. Neverbálna stratégia, ako je dotyk, môže byť pre nových rodičov užitočná na posilnenie intimity a starostlivosti,“ vysvetľujú výskumníci v odbornom článku.

Pokiaľ sa teda ako novopečená mama cítite pripravená na fyzické znovuobnovenie vzťahu s partnerom, skúste do svojho dňa zaradiť malé chvíle intimity, ako sú objatie, bozky a držanie za ruky. Tieto nesexuálne gestá môžu neskôr pomôcť znovu roznietiť trochu romantiky.

Zdroj: www.marianne.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 23. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.