Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tipy, ktoré naozaj fungujú! Posilnite svoje rozstrapkané a slabé nechty

reklama:
Tipy, ktoré naozaj fungujú! Posilnite svoje rozstrapkané a slabé nechty
Tipy, ktoré naozaj fungujú! Posilnite svoje rozstrapkané a slabé nechty Foto: www.freepik.com

Poznáte to – snažíte sa o krásnu a upravenú manikúru, lenže vaše predstavy kazia príliš slabé a neustále sa ulamujúce nechty. Dobrou správou je, že nechty môžete posilniť dodržiavaním niekoľkých zásad. Ktoré fungujú?

Čo vlastne prispieva k oslabovaniu našich nechtov? Jedným z dôvodov môžu byť pribúdajúce roky – ako nášmu telu ubúda keratín, môže sa to prejaviť aj na našich nechtoch. Avšak to nie je všetko. Na problémoch s nechtami sa podieľajú aj najrôznejšie vonkajšie vplyvy, ako sú

chemikálie v čistiacich prostriedkoch, mechanické poškodenie alebo nedostatočná výživa.
Dobrá správa ale je, že všetky tieto nepriaznivé vplyvy dokážeme zvrátiť.

Ako?

Výživa zvonku

Väčšina z nás má krém na ruky a pravidelne (viac menej) ho používa. Ale ako ste na tom s vyživujúcou starostlivosťou pre svoje nechty? Aj ony si totiž zaslúžia podobné rozmaznanie, ktoré prispieva k ich hydratácii a zabraňuje krehkosti. Použiť na to môžete aj onen krém na ruky, ktorý votrite do nechtov, alebo stavte na špeciálne olejčeky na hydratáciu a posilnenie nechtov. Niektorí ľudia potom nedajú dopustiť na olivový olej.

A hlavne zvnútra

Je jasné, že výživa zvonku sama o sebe nič nezmôže. Preto je na čase zrevidovať aj jedálniček. Čo naň rozhodne zaradiť pre zdravé nechty? Tak predovšetkým kvalitné zdroje bielkovín a vápnika a dostatok vitamínov a minerálov na pokrytie potrieb vášho tela (napokon práve deficit niektorých vitamínov sa prejavuje na nechtoch). Kde to všetko hľadať? Tak predovšetkým v zelenine a ovocí, mliečnych výrobkoch a vajciach či orieškoch a semenách. Pri dlhotrvajúcich problémoch môžete zvážiť aj užívanie doplnkov stravy pre zdravie nechtov.

Klieštiky na pomoc

Ak sa vám nechty ľahkou lámu a štiepia, nenechávajte ich rásť príliš do dĺžky. Než budú zase silné, noste ich zastrihnuté nakrátko. Nebude na ne totiž vyvíjaný taký tlak a nebudú sa ďalej strapkať. Až budú nechty v poriadku, zase si ich necháte narásť.

Pilník je veda

Ako si pilníkujete nechty?

Proste po nich pilníčkom rôzne prechádzate, až získajú hladkosť a tvar, ktorý chcete? Chyba. Pilovať by ste vždy mali jedným smerom, aby ste predišli rozštiepeniu nechtu. Nikdy nepoužívajte príliš hrubý pilníček – možno vám úprava nechtov s jemnejším modelom bude trvať o trochu dlhšie, ale bude oveľa šetrnejšia.

Acetónu vstup zakázaný

Lakujete si nechty? Potom na ich odlakovanie nikdy nepoužívajte prípravky s acetónom. Ten totiž nechty vysušuje a oslabuje, čo je obzvlášť problém pri nechtoch, ktoré sa ľahko lámu alebo štiepia. Výhodou je, že bezacetónový odlakovač v obchode ľahko nájdete. Väčšina výrobcov totiž túto informáciu zvýrazňuje na obale.

Dajte im pauzu

Pokiaľ si lakujete nechty – hoci aj veľmi šetrným, netoxickým lakom –, potom by ste mali svojim nechtom čas od času (a hlavne pravidelne) dopriať pauzu, kedy ich nebudete lakovaním, odlakovaním a pod. zaťažovať. Tento čas môžete skvele využiť práve na posilnenie nechtov zvonku, čo s vrstvou laku práve nejde…

Zdroj: zenysro.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 17. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.