Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto cviky ti zmenia bruško na nepoznanie!

reklama:
Tieto cviky ti zmenia bruško na nepoznanie!
Tieto cviky ti zmenia bruško na nepoznanie! Foto: www.freepik.com

Každá z nás túži po pevnom a plochom brušku, na ktorom sa namiesto tuku budú vynímať krásne svaly. Ako však tento sen premeniť na realitu? Stačí poznať správne cviky a pravidelne ich cvičiť! Oblasť brucha je jednou z najproblematickejších častí tela, ktorá trápi mnoho žien, najmä po pôrode. V tomto článku sa dozviete, ako si správne zvoliť cvičenie a stravu na dosiahnutie vysnívaného bruška.

Cesta k pevnému brušku: Zdravá strava a efektívne cviky

Oblasť brucha patrí medzi najnáročnejšie časti tela, ktoré trápia takmer každú ženu. Po pôrode sú brušné svaly ešte viac ochabnuté, a preto je dôležité začať dodržiavať zdravý jedálniček a pravidelne cvičiť. Vzhľad brucha závisí od dvoch faktorov – stavu brušných svalov a množstva tuku v tejto oblasti. Mýtus, že špecifickým cvičením schudneme práve na danom mieste, je bohužiaľ veľmi rozšírený. Skutočné spaľovanie tukov je otázkou dlhodobého zníženia príjmu kalórií alebo zvýšenej fyzickej aktivity. Ak sa nechceme baviť o krátkodobých diétach, ktoré vedú len k jojo efektu, musíme sa zmieriť s tým, že tuk z oblasti brucha zmizne iba vtedy, keď začneme zdravšie jesť a viac sa hýbať.

Cviky pre krásne bruško

1. Zanožovanie a predpažovanie

Začnite s jednoduchými zpevňovacími cvikmi v kľaku, pri ktorých striedavo zanožujete jednu a druhú nohu, predpažujete paže, prípadne kombinujete pravú pažu s ľavou nohou a naopak. Tento cvik je jednoduchý, ale veľmi efektívny. Ideálna je následná kombinácia s natiahnutím chrbtových svalov v pozícii mačky.

2. Plank

Z pozície mačky môžete plynulo prejsť na tzv. plank. Klasický plank začína na predlaktiach, ťažšia varianta je na natiahnutých pažiach. Ťažšou variantou je bočný plank, tzv. side plank. Obtiažnosť môžete zvýšiť upažením hornej paže, prípadne znížením panvy dole a vrátením späť do základnej polohy. V pozícii vydržte najprv niekoľko sekúnd, pravidelne dýchajte a postupne skúste dobu výdrže predlžovať.

3. Rotovanie lakťa ku kolenu v ľahu

Tento cvik patrí medzi náročnejšie, či už z hľadiska sily, alebo koordinácie: v pozícii ležmo na chrbte zodvihnite obe nohy kolmo k zemi a striedavo jednu a druhú skláňajte tesne nad zem. K pokrčenému kolenu zároveň rotujte protiľahlý loket. Skúste 10 opakovaní, uvoľnite a skúste pridať ďalšiu sériu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 22. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.