Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Svadobné povery o počasí: Ako ovplyvňuje počasie šťastie v manželstve?

reklama:
Svadobné povery o počasí: Ako ovplyvňuje počasie šťastie v manželstve?
Svadobné povery o počasí: Ako ovplyvňuje počasie šťastie v manželstve? Foto: www.freepik.com

Svadba je jednou z najvýznamnejších udalostí v živote dvoch ľudí, ktorí sa rozhodnú vydať na spoločnú cestu životom. Už od nepamäti sú so svadbou spojené mnohé mýty a povery, ktoré sa týkajú aj aktuálneho svadobného počasia. Čo teda znamená, keď vám na svadbe prší, sneží, fúka vietor, príde búrka, alebo sa tešíte z jasnej a slnečnej oblohy?

Svadba je významnou udalosťou v živote dvoch ľudí, ktorí sa následne chcú vydať spoločnou životnou cestou. Už od nepamäti sa so svadbou spája množstvo mýtov a povier, ktoré sa týkajú aj aktuálneho svadobného počasia. Čo teda znamená, keď vám na svadbe prší, sneží, fúka vietor, príde búrka, alebo sa naopak tešíte z jasnej a slnečnej oblohy?

Slnečné počasie a jasná obloha na svadbe symbolizujú pohodu, šťastie a radosť

Vyšlo vám na deň vašej svadby nádherné slnečné počasie a jasná obloha bez jediného mráčika? Môžete si pogratulovať nielen preto, že váš svadobný program prebehne podľa plánu, bez narušenia búrkou alebo dažďom. Slnečné počasie a jasná obloha totiž podľa ľudových povier predpovedajú pohodové manželstvo a šťastie a radosť v spoločnom živote.

Ľudové porekadlá k slnečnému a jasnému počasiu na svadbe: „Ak svieti v deň obradu slnko, bude v manželstve aj slnečná pohoda.“ „Jasný svadobný deň – radosť a šťastie v spoločnom živote.“

Svadba v daždi: Povera predpovedá šťastie v spoločnom živote

Ak na vašej svadbe prší, rozhodne nejde o žiadnu tragédiu. Naopak, dážď vašu svadbu nemusí pokaziť, pretože ako hovorí ľudová povera, prší vám šťastie do spoločného života. Dážď predstavuje aj slzy radosti a dostatok peňazí v manželstve.

Ľudové porekadlo o daždi na svadbe: „Ak prší v deň svadby, novomanželom kvapká šťastie.“

Búrka na svadobný deň nie je šťastným znamením

Podľa ľudovej povery nie je búrka na svadobný deň príliš šťastným znamením. Predpovedá, že budúce manželstvo sa nevyhne hádkam a nezhodám, ktoré môžu znamenať koniec manželského zväzku. Iná povera však hovorí, že ak sa v deň svadby objavia dve búrky za sebou, čaká vás veľmi vášnivé manželstvo.

Ľudové porekadlo o búrke v deň svadby: „Keď v deň svadby hrmí, hádky a nezhody manželstvo rozhádžu.“

Keď v deň svadby padá sneh, tešte sa na požehnanie a smiech

Mnoho párov si hovorí svoje áno počas jesenných a zimných mesiacov. A práve v tomto období je zvýšená pravdepodobnosť, že bude na ich svadbe snežiť. Ak na svadobný deň padá sneh, je to veľmi šťastné znamenie. Padajúci sneh počas svadby je symbolom bohatstva a hojnosti, ale aj šťastného manželstva plného smiechu.

Ľudové porekadlo o snežení počas svadby: „Padajúci sneh, do manželstva požehnanie a smiech.“

Ďalšia symbolika počasia na svadbe

  • Zatvorená obloha predstavuje hádky.
  • Veterné počasie znamená, že manželstvo bude nestále.
  • Ak po búrke alebo daždi príde dúha, predpovedá to dlhú a vášnivú lásku.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 8. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.