Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stavte na bielkoviny a tieto cviky a brucho bude preč!

reklama:
Stavte na bielkoviny a tieto cviky a brucho bude preč!
Stavte na bielkoviny a tieto cviky a brucho bude preč! Foto: www.freepik.com

Chudnutie spodného brucha môže byť náročné, ale s pevnou stratégiou a vytrvalosťou je to možné. Pokiaľ nebudete mať nerealistické predstavy, pomôžu aj malé zmeny v jedálničku a hlavne pohyb.

Problém s brušným tukom spočíva v tom, že sa neobmedzuje iba na viditeľnú vrstvu tesne pod kožou. Tomu sa hovorí podkožný tuk. Brušný tuk zahŕňa aj viscerálny tuk. A ten leží hlboko v bruchu a obklopuje vnútorné orgány. Podľa vedcov z Mayo Kliniky v USA tak bez ohľadu na celkovú hmotnosť človeka zvyšuje zdravotné riziká, najmä vysoký krvný tlak a s ním spojené problémy.

Ako schudnúť zdravo a bez diéty? Stačí dodržiavať tieto zásady!

Ako schudnúť spodné brucho?

Zahrňte do stravy potraviny bohaté na vlákninu, ako sú celozrnné produkty, ovocie a zelenina. Vláknina pomáha udržiavať tráviaci systém zdravý a podporuje chudnutie. Obmedzte konzumáciu rafinovaných cukrov a sladkostí, ktoré môžu prispievať k ukladaniu tuku v oblasti brucha.

Najmä s pribúdajúcim vekom ale nezabúdajte na bielkoviny. Prečo sú také dôležité? Ako vysvetľuje Pavel Suchánek, odborník na výživu z pražského IKEM, pre naše telo sú zdrojom aminokyselín, z ktorých organizmus stavia svoje svaly. Dospelý človek by mal denne zjesť 1 až 1,2 gramu bielkovín na každé kilo svojej telesnej hmotnosti, niektoré štúdie hovoria dokonca o 1,5 gramu.

Ako schudnúť brucho čo najrýchlejšie?

Hoci rýchle chudnutie nie je vždy tou najzdravšou voľbou, existujú niektoré stratégie, ktoré môžu urýchliť proces. Tu sú niektoré tipy, ako chudnutie brucha urýchliť. Zvýšte intenzitu cvičenia a zaraďte do svojho plánu pravidelné kardio cvičenia, ako sú beh alebo plávanie. Tieto aktivity môžu podporiť spaľovanie tuku.

Kontrolujte svoje porcie a nechajte si poradiť od nutričného terapeuta. Veľkou chybou mnohých chudnúcich, najmä žien, je, že hladujú a nemajú potom dostatok správnych živín. Navyše si tým výrazne zvyšujú riziko jojo efektu. Preto ak ste už niekoľkokrát chudli neúspešne, stavte na odbornú pomoc.

Aké cviky pomôžu?

Pozrite sa na video a naučte sa tri jednoduché cviky na ploché brucho

Chudnutie brucha po pôrode

Po pôrode vyžaduje chudnutie trpezlivosť a realistické očakávania. Zásadné je nedržať diétu a nepreťažovať sa, inak by ste uškodili ako sebe, tak svojmu dieťaťu. Začnite s miernymi cvičeniami, ako sú chôdza alebo joga, a postupne prechádzajte k intenzívnejším cvičeniam, akonáhle sa vaše telo zotaví.

Prvou voľbou môžu byť takzvané Kegelove cviky, ktoré môžu pomôcť posilniť panvové dno, čo môže podporiť zotavenie po pôrode a posilniť brušné svaly.

Zdroj: www.mojezdravi.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 14. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.