Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spánok počas tehotenstva: Efektívne tipy pre budúce mamičky

reklama:
Spánok počas tehotenstva: Efektívne tipy pre budúce mamičky
Spánok počas tehotenstva: Efektívne tipy pre budúce mamičky Foto: depositphotos.com

Hľadáte spôsoby, ako si užiť pokojný spánok počas tehotenstva? Objavte tipy, ktoré vám pomôžu relaxovať a zlepšia kvalitu vášho spánku. Od hydratácie po jógu – tu nájdete všetko!

Pre tehotné ženy: Ako dosiahnuť lepší spánok

Mnohé budúce mamičky sa sťažujú na nedostatok spánku, najmä v neskorších fázach tehotenstva. S rastúcim bruškom sa odpočinok zdá byť náročnejší, ale nebojte sa, existujú spôsoby, ako si ulahodiť. Pokiaľ máte problémy s nočným odpočinkom, skúste nasledujúce tipy.

Zvýšte príjem vody

Hydratácia je kľúčová. Voda nie len podporuje rast a vývoj dieťaťa, ale tiež pomáha predchádzať rôznym zdravotným problémom, ako sú bolesti hlavy. Dehydratácia môže byť často príčinou nepohody, takže nezabudnite piť dostatok tekutín!

Udržujte sa aktívne

Pohyb je dôležitý. Aj napriek nepohodliu, ktoré môže sprevádzať rané tehotenstvo, ako je nevoľnosť a bolesti, jemné cvičenia alebo prechádzky pomôžu telu unaviť sa a lepšie sa pripraviť na spánok.

Venujte sa jógovým a meditačným cvičeniam

Prenatálne kurzy jógy a meditácie môžu mať pozitívny vplyv na váš spánok. Nemusíte chodiť na profesionálne kurzy – večerné cvičenie doma tiež môže pomôcť. Pravidelné preťahovanie svalov znižuje riziko nočných kŕčov a bolestí.

Spánok na vyšších vankúšoch

Mnohé tehotné ženy trpia pálením žáhy. Spánok na vyšších vankúšoch alebo v polo-sedacej pozícii môže tento problém zmierňovať, pretože zabraňuje refluxu kyseliny do pažeráka.

Zamerajte sa na stravu

To, čo jete, môže výrazne ovplyvniť kvalitu vášho spánku. Vyvarujte sa potravín, ktoré môžu spánok narušiť, ako je napríklad horúca čokoláda alebo potraviny obsahujúce kofeín.

Dôsledne dodržiavajte večernú rutinu

Rutina pred spaním, ako je meditácia, relaxačná sprcha, šálka čaju alebo čítanie knihy, môže významne prispieť k pokojnému a bezproblémovému spánku.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 27. januára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.