Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sexuálne fantázie: Čo si ženy najčastejšie predstavujú v posteli?

reklama:
Sexuálne fantázie: Čo si ženy najčastejšie predstavujú v posteli?
Sexuálne fantázie: Čo si ženy najčastejšie predstavujú v posteli? Foto: www.freepik.com

Sexuálne fantázie žien sú pestré a rozmanité, plné túžob a vášní. Zatiaľ čo niektoré predstavy zostávajú len v ríši fantázie, iné môžu odhaliť skryté túžby a vnútorné potreby. Čo si ženy najčastejšie predstavujú a prečo sú tieto fantázie také silné? Ponorme sa do sveta ženských fantázií podľa odborníkov.

Ženy fantazírujú o mnohých veciach: o úžasnej dovolenke, ideálnom partnerovi, novom dome alebo dokonca o zmene celého života. Kto vie… jedného dňa sa všetko môže stať realitou. Pokiaľ ide však o sexuálne fantázie, nie každý scenár by mal byť naplnený v reálnom živote. Na druhej strane, premýšľanie o tabuizovaných sexuálnych aktoch alebo situáciách môže byť mimoriadne erotické, aj keď ich nechceme zažiť v skutočnosti. Tieto fantázie nám môžu ponúknuť množstvo emócií, ktoré nás napĺňajú v každodennom živote.

Aké sú najpopulárnejšie sexuálne fantázie a predstavy podľa sexuológov?

Byť ovládaná

Hľadáte svojho Christiana Graya z 50 odtieňov sivej? Podľa prieskumov viac ako 65 percent žien fantazíruje o sexuálnej dominancii. Pre mnohé ženy je tento pocit lákavý hlavne preto, že sa vzdávajú všetkej kontroly. Sú submisívne voči osobe, ktorá sa ich dotýka, a podvedome si dovoľujú prežiť divoké orgazmické momenty, bez toho aby sa museli držať späť. Fantázie o ovládnutí neznamenajú, že ste slabé alebo že váš partner je nad vami. Naopak, tieto fantázie stelesňujú túžbu vzdať sa kontroly nad svojím životom a zhmotniť svoje senzorické vzrušenie.

Zažiť trojku

89 percent respondentiek dotazovaných slávnym sociálnym psychológom Justinom Lehmillerom pre jeho knihu „Povedz mi, čo chceš“, priznalo, že fantazírujú o sexe v spoločnosti ďalších ľudí. Tí vo vzťahu dodávajú, že by bolo ideálne, keby aspoň jeden z nich bol ich partner. Fantázie byť stredobodom pozornosti a žiadaná v skupine viac ľudí môžu paradoxne vysielať signál o túžbe byť videná.

Mať sex s inou ženou

Aj keď ste sa vždy považovali za čisto heterosexuálnu, sen o sexe s inou ženou nemusí nutne znamenať, že ste „na dievčatá“. Fantázia o inej žene môže byť len túžba po potešení spôsobom, ktorému ženy dobre rozumejú, najmä pokiaľ ide o orálnu alebo klitorálnu stimuláciu. Snenie o malom „dámskom večierku“ teda môže byť skôr o oslobodení než o sexuálnej orientácii alebo môže ísť o kombináciu oboch. Genderové fantázie môžu naznačovať túžbu vymaniť sa zo sociálnych povinností, ktoré na nás kladú genderové obmedzenia.

Užívať si šantenie na verejnosti

Ak ste niekedy mali sex ako hosť v niečom dome, viete, že vzrušenie z dopadenia môže váš akt urobiť oveľa vášnivejším. Podľa nedávnej štúdie až 57 percent žien fantazíruje o sexe na verejnom mieste. Pri fantáziách s publikom alebo potenciálnym rizikom dopadenia sa cítia oveľa slobodnejšie a samotná predstava, že by mohli svojím sexuálnym výkonom vzrušiť aj ostatných, je nesmierne lákavá. Len preto, že sa vám páči myšlienka byť „nahá“ pred ostatnými, nemusí to nutne znamenať, že máte exhibicionistické sklony. Takéto fantázie vám umožňujú zapojiť sa do imaginárnych scenárov bez komplikácií ako je žiarlivosť, ublíženie, urážanie alebo dokonca riziko zatknutia.

Prežiť sex s úplným cudzincom

Už sa niekedy vo vašich sexuálnych fantáziách objavil úplne cudzí muž? Kladnú odpoveď podľa prieskumu časopisu Journal of Sexual Medicine dá viac ako 50% žien. Anonymita totiž umožňuje ľuďom vyhnúť sa problémom ako je citové puto, intimita alebo žiarlivosť. Neosobná povaha fantázie o cudzincovi môže tiež naznačovať, že sa snažíte odpútať od niečoho, čo nemá nič spoločné s vaším vzťahom. Takéto predstavy môžu vyjadrovať túžbu zbaviť sa tlaku, povinností a zodpovednosti voči ostatným v našom každodennom živote.

Mať sex so známym

Mnoho žien fantazíruje o sexe so svojím šéfom, kamarátom manžela alebo susedom. Niekým, kto je pre nich známy, ale sexuálny vzťah s ním by bol viac než nebezpečný. Jedným z najväčších nepriateľov sexuálnej túžby a uspokojenia je totiž nuda. Zvlášť v dlhodobých vzťahoch je to veľký problém. Preto vo svojich fantáziách často utekáme do situácií, ktoré sa pravidelne objavujú v našom reálnom živote, a láka nás tajomstvo, zvedavosť a predstavivosť nového objektu záujmu.

Miešať bolesť s potešením

A opäť sa vraciame k filmu 50 odtieňov sivej… 65 percent žien fantazíruje o bolesti, či už vo forme výprasku, hryzenia alebo kvapkania horúceho vosku. Takéto fantázie sú o vzdávaní sa kontroly, čo je spôsob, akým ľudia najradšej zabúdajú sami na seba. Fyziologicky spôsobená bolesť prebúdzajú telo, takže je citlivejšie na potešenie. Môže to byť skvelý spôsob predohry, ktorá pred hlavnou udalosťou nastaví latku očakávania a potešenia na novú úroveň. Dynamika tu zvyčajne zahŕňa kontrolu: buď získanie pocitu kontroly (zvyčajne pre osobu, ktorá spôsobuje bolesť), alebo vzdávanie sa kontroly (pre osobu, ktorá bolesť prijíma).

Milovať sa na romantickom mieste

Opustená pláž, senník alebo les… podľa nedávnej štúdie, ktorej sa zúčastnilo 1000 žien, až 85 percent z nich sníva o sexe na romantickom mieste. Na mieste, ktoré vo vašom bežnom živote slúži na stavenie hradov z piesku s deťmi alebo prechádzky po lese s rodinou. Vo vašich snoch sa z nich stane miesto, kde sa môže stať neočakávané. Môžete sa tu uvoľniť a prežiť v danom okamihu orgazmické spojenie a pocit blaženosti. Čo môže byť viac sexy?

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 8. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.