Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo by ste mali masírovať chodidlá každý deň? Prečítajte si zdravotné výhody, ktoré vás prekvapia

reklama:
Prečo by ste mali masírovať chodidlá každý deň? Zdravotné výhody, ktoré vás prekvapia
Prečo by ste mali masírovať chodidlá každý deň? Zdravotné výhody, ktoré vás prekvapia Foto: www.freepik.com

Masáž nôh nie je len príjemným relaxačným zážitkom, ale aj účinným prostriedkom na zlepšenie celkového zdravotného stavu. Odborníci potvrdzujú, že masáž chodidiel môže pozitívne ovplyvniť krvný obeh, stav pokožky, metabolizmus a dokonca aj tráviaci systém. O výhodách masáže nôh a prečo by sa mala stať súčasťou vašej každodennej rutiny sa dozviete práve v tomto článku

Masáž nôh je nesmierne prospešná pre celkový zdravotný stav, čo potvrdzujú aj odborníci.

Masáž nôh má viacero zdravotných prínosov, medzi ktoré patria:

 1. Zlepšenie krvného obehu
  Masáž nôh výrazne prispieva k zlepšeniu krvného obehu, čo má pozitívny vplyv na celý organizmus. Zlepšuje sa aj sekrecia mazových a potných žliaz, čo prispieva k zdraviu pokožky.
 2. Posilnenie metabolizmu
  Masáž napomáha látkovej výmene, urýchľuje prísun živín do tkanív a zlepšuje prietok lymfy. Výsledkom je pružnejšia a zdravšia pokožka, ktorá vyzerá mladšie.
 3. Prevencia svalových problémov
  Masáž svalov pomáha odvádzať kyselinu močovú, čím podstatne znižuje riziko vzniku zápalov a dny. Taktiež znižuje možnosť vzniku kŕčov a bolesti vo svaloch.
 4. Podpora tráviaceho systému
  Okrem stimulácie a uľahčenia tráviacich procesov je masáž nôh tiež účinným spôsobom liečby rôznych ochorení tráviacej sústavy.

Masírovanie určitých bodov

Každá časť chodidla je spojená s konkrétnym orgánom. Masírovaním týchto bodov môžete pozitívne ovplyvniť zdravie daných orgánov. Je preukázané, že masáž jednotlivých častí chodidla dokáže zmierniť bolesť a liečiť rôzne organové ochorenia.

Ako na to?

Masáž chodidiel sa odporúča vykonávať pred spaním a je vhodné ju opakovať každý deň. Celý proces zaberie len 5-10 minút, no jeho prínosy pre zdravie sú obrovské. Ak trpíte nejakým ochorením, masáž nôh je pre vás obzvlášť dôležitá.

Masáž nôh má silný liečivý účinok na celý organizmus a je jednou z najjednoduchších foriem starostlivosti o zdravie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 15. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.