Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečítajte si, čo znamenajú vaše sny!

reklama:
Prečítajte si, čo znamenajú vaše sny!
Prečítajte si, čo znamenajú vaše sny! Foto: www.freepik.com

Čo nám vlastne majú oznámiť nočné mory, do ktorých sa občas v spánku prepadáme? Tu je vysvetlenie desiatich najčastejších.

1. Niekto na vás útočí alebo musíte pred niekým utekať.

Pokiaľ vo sne musíte pred niekým utekať alebo odrážať útok, musíte sa zrejme v súčasnej životnej etape vysporiadať s ťažkými situáciami, stojíte pred závažnou voľbou alebo vás trápi strach a obavy.

2. Cítite bolesť po úraze, pri chorobe, umierate.

Sny o chorobách, telesných poškodeniach ani smrti neberte doslovne. V skutočnosti to, čo vám sen predvádza, vyjadruje iba určité životné zmeny, začiatok niečoho nového, v prípade smrti potom ukončenie nejakej závažnej životnej etapy.

3. Problémy s dopravným prostriedkom.

Akákoľvek doprava vo sne znamená ľudskú fyzickú schránku, môže tiež predstavovať určité emócie. Vzhľad auta napríklad je vaše videnie okolitého sveta, čo je pod kapotou potom vnútorné city.

4. Strata alebo zničenie bydliska.

Podobný sen je dosť bežný. Najdôležitejšie je podrobne ho analyzovať a vyvodiť závery pre vlastnú realitu. Je dané, že dom či byt, ktorý vidíme vo sne, celkovo predstavuje človeka, interiér obydlia jeho vnútorné ja a fasáda znamená to, ako ho hodnotí okolie.

5. Nezdar pri skúške alebo dôležitom konaní; zložitá úloha, ktorá sa nedarí riešiť.

Aj keď máte štúdiá dávno a dávno za sebou, môžu sa vám pravidelne zdať „školské“ sny o vyučovaní, prísnych učiteľoch, príprave referátu a podobne. Vo sne prežívaný „prepadák“ pri skúške vyjadruje vaše zmýšľanie o tom, nakoľko si zaslúžite to, čo máte.

6. Katastrofa alebo prírodná kataklyzma.

Je žiaduce venovať takým snom zvýšenú pozornosť, pretože niekedy signalizujú blížiace sa nešťastie. Možno vás tiež v reálnom živote prenasledujú obavy, že nedokážete zvládnuť nadchádzajúcu ťažkú úlohu, a preto vás vo sne zasypávajú trosky pri nejakej živelnej pohrome.

7. Bez odevu alebo nepatrične oblečení sa nachádzate na verejnom mieste.

Celkom rozšírená nočná mora, ktorá ľudí prepadá bez ohľadu na ich pohlavie a vek. Takéto videnia spravidla majú dôležitú úlohu vo vyjadrení vášho sebahodnotenia. Odev vám umožňuje schovať niečo, čo si veľmi neprajete ukázať ostatným.

8. Rozbitý telefón alebo počítač, strata spojenia.

Rozbil sa vám telefón, nemôžete sa s niekým spojiť, alebo nikto telefón nedvíha… Podobné sny vyjadrujú, že sa vám za žiadnu cenu nedarí spojiť sa s iným človekom na emocionálnej úrovni. Možno ste stratili kontakt na blízkeho priateľa alebo medzi vami a milovaným partnerom vznikla akási priepasť, došlo k odcudzeniu, prejavuje sa chlad.

9. Pád z výšky alebo topenia.

Také sny trápia tých, ktorí majú hlavu neustále preplnenú starosťami a problémami, na ktorých ramená bolo naložených príliš veľa úloh a zodpovednosti.

10. Stratili ste sa alebo nemôžete uniknúť z pasce.

Ak ste vo sne v pasci alebo viete, že ste sa stratili, potom vás tieto emócie sprevádzajú aj v reálnom živote. Tieto sny vypovedajú o skutočných vnútorných problémoch. Treba preto venovať im pozornosť, seriózne si ich rozobrať a začať konať.

Zdroj: astroplus.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 29. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.