Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Polyamorné vzťahy: Príbeh lásky, odvahy a netradičnej rodiny

reklama:
polyamoria
Polyamorné vzťahy: Príbeh lásky, odvahy a netradičnej rodiny Foto: www.freepik.com

Príbeh manželov Yasminy a Tyquana a ich partnerky Cieary ukazuje, že láska môže prekonať tradičné hranice a vytvoriť netradičný, no pevný vzťah. Spoločne vychovávajú deväť detí a čelia radostiam aj výzvam polyamorného života. Svoju vzájomnú lásku spečatili svadbou. Ich príbeh je dôkazom, že láska nemá hranice a môže nájsť cestu aj v tých najneočakávanejších usporiadaniach.

Otvoriť dvere manželovej milenke

V živote Yasminy sa objavila búrlivá kapitola, keď zistila, že jej manžel Tyquan ju podvádza. Nebolo to prvýkrát, čo sa to stalo, ale tentoraz to malo nečakaný zvrat. Kým v minulosti bolo pre Tyquana jednoduchšie ukončiť vzťah a chvíľu sa správať slušne, tentoraz sa všetko zmenilo. Yasmin začala premýšľať nad nekonvenčnou možnosťou, a to polyamorným vzťahom.

Vedela, že jej manžel Tyquan má sklony k cudzoložstvu, pretože už predtým niekoľkokrát porušil svoj sľub vernosti. „Keď som to zistila, bola som samozrejme zdesená. Žiadala som ho, aby sa zmenil, ale keď sa tak nestalo, začala som premýšľať nad niečím hlbším,“ spomína Yasmin.

Keď Yasmin odhalila Tyquanovu aféru s Ciearou, rozhodla sa, že k celej záležitosti pristúpi úplne inak. Manžela nevyhodila z domu, ale naopak otvorila dvere jeho milenke. Týmto krokom vstúpila do netradičného usporiadania vzťahu, ktorý presahuje tradičné hranice monogamie.

V polyamornej domácnosti vychovávajú deväť detí

Cieara, Tyquanova milenka, spomína na začiatky tohto nového usporiadania ako na kostrbatú cestu. „Pôvodne som bola naklonená polyamornému vzťahu, ale stále som mala v hlave myšlienku monogamie,“ priznáva Cieara. Postupom času sa však dokázala prispôsobiť deleniu partnera a dnes sú všetci traja spokojní.

V tejto polyamornej domácnosti teraz všetci spolu vychovávajú deväť detí. Pre Yasmin je dôležité, že deti môžu čerpať z dvoch ženských vzorov. „Ja som bola tá, kto navrhol, aby sa Cieara k nám pripojila. Mám rada pocit veľkej rodiny a dynamiku, ktorú nám táto netradičná situácia prináša,“ vysvetľuje Yasmin.

Vzťah spečatili svadbou

Napriek počiatočným ťažkostiam a neistotám sa táto trojica dokázala vyrovnať s prekážkami a vytvoriť pevný a láskyplný vzťah, ktorý sa vyznačuje vzájomným porozumením a rešpektom. Svoj vzájomný vzťah následne spečatili svadbou dvoch neviest a jedného ženícha, ktorej záznam následne zdieľali na sociálnych sieťach.

Príbeh Yasminy, Tyquana a Cieary je príkladom toho, že láska nemusí byť obmedzená tradičnými predstavami. Ich odvaha a otvorenosť vniesli do ich života rozmanitosť a silu, ktoré ich posilnili a naučili ich novým formám porozumenia a spoločného života.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 28. mája 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.