Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Polmesiac na nechtoch. Čo vám môžu povedať o vašom zdravotnom stave?

reklama:
nechty
Polmesiac na nechtoch. Čo vám môžu povedať o vašom zdravotnom stave? Foto: depositphotos.com

Váš zdravotný stav môže byť odzrkadlený v mnohých aspektoch vášho vzhľadu, vrátane vašich nechtov. Odhaľte, čo o vašom zdraví prezradia polmesiace na vašich nechtoch.

Vzhľad nechtov je často prehliadaným, ale dôležitým indikátorom celkového zdravia. Či už ide o štiepenie nechtov alebo prítomnosť bielych škvŕn, tieto znaky môžu naznačovať nedostatok dôležitých vitamínov, ako je železo. Okrem celkového stavu nechtov však môžeme získavať dôležité zdravotné informácie z polmesiacov pri ich koreni.

Tieto polmesiace, ak sú neprítomné na vašom palci, môžu signalizovať závažné psychologické problémy. Malý alebo neprítomný polmesiac na ukazováku môže naznačovať problémy s reprodukčným systémom alebo funkciou pečene a pankreasu. Ak tento znak chýba na malíčku, môže to byť známka problémov s tráviacim systémom.

V prípade stredného prsta neprítomnosť polmesiaca môže signalizovať problémy s krvným tlakom, a na prsteníčku to môže znamenať komplikácie so štítnou žľazou. Aj keď je dôležité nezanedbávať celkový zdravotný obraz a kondíciu, pozorovanie polmesiacov na vašich nechtoch môže poskytnúť prekvapivé množstvo informácií o vašom zdravotnom stave.

Kontrola nechtov by nemala nahrádzať pravidelné lekárske prehliadky, ale môže byť cenným prvým krokom pri rozpoznaní potenciálnych zdravotných problémov. Preto neváhajte vyhľadať lekára, ak si všimnete zmeny, ktoré by mohli naznačovať zdravotné problémy.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. mája 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.