Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poistenie bazénu či záhradného nábytku. Možno ho aj máte, len o tom neviete

reklama:
Poistenie bazénu či záhradného nábytku. Možno ho aj máte, len o tom neviete

„Pri rodinnom dome máme bazén a v altánku zase záhradný nábytok. O pár dní odchádzame na dovolenku a doma sa nevieme dohodnúť, či naše poistenie nehnuteľnosti a domácnosti zahŕňa aj tieto veci mimo domu. Pýtame sa nielen kvôli zlodejom či vandalom, ale aj kvôli poškodeniam počas víchrice či búrky, keďže posledné týždne sú síce horúce, no búrky a vietor je o to silnejší.“

Takýto podnet sme obdržali v poisťovni Groupama pred pár dňami. Nie je to prvýkrát, keď ľudia majú poistenie a nevedia, čo všetko zahŕňa a kedy si môžu uplatniť škodu. Táto téma je mimoriadne aktuálna, keďže aj Slovenský hydrometeorologický ústav vydáva výstrahy a upozornenia na extrémne počasie na dennej báze. Búrka so silným vetrom vám môže na záhrade narobiť poriadnu šarapatu.

Hneď na úvod je dôležité povedať, že pri poistení domu a bytu prichádzajú do úvahy dve možnosti. Buď si klient poistí len nehnuteľnosť, alebo aj domácnosť. Poistenie domácnosti sa vzťahuje na všetky hnuteľné veci, ako napr. nábytok, koberce, elektronika či šatstvo. Poistenie nehnuteľnosti chráni všetky steny a pevné súčasti budovy, napr. okná, dvere, podlahy, strechu.

„Vonkajší bazén, ktorý je zamurovaný v zemi je možné poistiť ako vedľajšiu stavbu. Podobne je to aj pri presklenom krytí bazénu, altánku, slnečných kolektoroch, oplotení či záhradnej kôlne,“ vysvetľuje hovorkyňa poisťovne Groupama, Martina Cvachová.

Ak hovoríme o gumených a nafukovacích bazénoch alebo záhradnom nábytku, tie pod toto poistenie nehnuteľnosti nepatria, ale dajú sa poistiť ako súčasť domácnosti. Pri tomto druhu poistení si ale treba dať pozor na podmienky. Niektoré poisťovne vyžadujú, aby boli tieto objekty uložené za uzamykateľnými dverami. V niektorých prípadoch môže byť nábytok či bazén aj voľne na pozemku, podmienkou však býva funkčné oplotenie, zvyčajne v požadovanej výške minimálne 1,6 metra. Pri poistení proti krádeži vždy platí zásada, že musí byť prekonaná prekážka.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. augusta 2018

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.