Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počatie podľa Feng shui? Čo to znamená?

reklama:
Počatie podľa Feng shui? Čo to znamená?
Počatie podľa Feng shui? Čo to znamená? Foto: www.freepik.com

Pre mnoho ľudí sa počatie a narodenie dieťaťa môže z radostnej udalosti zmeniť na symbol ťažko dosiahnuteľného cieľa. Obaja zdraví, nezaťažení akýmikoľvek zjavnými príčinami neplodnosti, nemôžu počať dieťa. Ako môže v tejto dôležitej a často toľko bolestnej otázke pomôcť feng shui? Čo podľa neho môže podniknúť dvojica, túžiaca stať sa šťastnými rodičmi?

Predovšetkým treba určiť a potom aktivovať štyri zóny: zónu detí (západ), zónu lásky (juhozápad), zónu rodiny (východ) a zónu ochrancov (severozápad). Nemá zmysel zapĺňať ich talizmanmi. Postačí, ak sa stanú zosobnením útulnosti a čistoty v dome. Aby bolo príjemné v nich zdržiavať.

Do zóny detí môžeme postaviť nejaký rýchlo rastúci izbový kvet, malú bábiku, ktorú nám darovali priatelia, ktorí už deti majú, čínske dekoratívne panó „Šťastné deti“ alebo „Sto dobrých prianí“. Môžeme sem tiež zavesiť fotografiu akéhokoľvek dieťaťa, ktoré sa nám obzvlášť páči. Pokiaľ je to možné, mal by tento priestor byť dobre osvetlený. Občas tu zapálime sviečku alebo aromalampu.

Zónu lásky aktivujeme pomocou párových figúrok alebo obrazov (napríklad holubov, kačičiek, žeriavov atp.) a tiež zavesením svadobnej fotografie. Posteľ zakrývame ružovým, červeným, poprípade hnedým prikrývkou. Žltá, hnedá a oranžová a všetky ich odtiene symbolizujú krajinu, prinášajúcu láske trvalosť a stálosť. Príliš silne aktivovať túto zónu nie je potrebné. Pokiaľ dvojica aj bez toho vedie aktívny sexuálny život, mohlo by to byť aj nebezpečné. Namiesto dieťaťa by mohli získať množstvo nevhodných milostných zväzkov.

V zóne rodiny je dobré umiestniť veselo zurčiacu izbovú fontánku, alebo sem zavesiť vyobrazenie vody. Dôležité však je, aby voda bola na obraze zobrazená ako mierna a harmonická hladina alebo tok, žiadne búrlivé more narážajúce do skál ani močiar v lesnej tíšine na obraze byť nesmú. Skvelým talizmanom pre tento priestor bude rýchlo rastúci bambus. Hodia sa sem drevené predmety alebo predmety zelenej farby.

Zóna pomocníkov a ochrancov. Tú je potrebné aktivovať, ak je potrebné pomôcť zvonku. Ak je potrebná pomoc konkrétneho človeka alebo skupiny ľudí, umiestnime sem predmet s ním alebo s nimi súvisiaci, majúci na nich nejakú väzbu. Pokiaľ nevieme, odkiaľ by sme mali pomoc žiadať a očakávať, môžeme zónu aktivovať zvukom obyčajného kovového zvončeka. Zavesená zvonkohra je tiež vhodná. Je však dôležité, aby zvončeky neboli z umelej hmoty, ale z kovu a vydávali jemný a príjemný zvuk.

Zdroj: astroplus.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 27. februára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.