Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Brušný tanec a chudnutie bez námahy!

reklama:
Objavte tajomstvo brušného tanca a schudnite bez námahy!
Objavte tajomstvo brušného tanca a schudnite bez námahy! Foto: depositphotos.com

Brušný tanec je úžasným efektným druhom tanca, ale je aj skvelou formou gymnastiky, ktorá zbavuje bolesti chrbta a pomáha pri chudnutí. Predstavíme vám tri jednoduché cviky inšpirované kalanetickým cvičením, ktoré vám pomôžu spevniť svaly brušného lisu a malej panvy.

Brušný tanec je efektný východný druh tanca, ale tiež vynikajúca gymnastika, ktorá zbavuje bolesti v chrbte aj prebytočných kilogramov.

Kalanetické cvičenia, ktorých systém vytvorila Callan Pinckney na základe vlastných skúseností so závažnými zdravotnými problémami, sú účinnou metódou formovania celej postavy. Tieto cvičenia využívajú rýchlo za sebou idúce pohyby malého rozsahu a sú v podstate statické. Sú vhodné pre osoby každého veku a akejkoľvek úrovne predchádzajúcich skúseností s fyzickou aktivitou. „Brušný tanec“ je jedným z efektívnych kalanetických cvičení. Nasledujúce tri jednoduché cviky vás zbavia mnohých problémov.

Ako na spevňovanie svalov brušného lisu a malej panvy

Je potrebné zahriať svaly brucha a chrbta.

Prečítajte si postup ako na to:

 1. Cvik na spevnenie bokov a chrbta:
  • Posaďte sa na kolená, pätami sa dotýkajte sedacích svalov a zodvihnite ruky nad hlavu, natiahnuté čo najviac, aby ste sa cítili vyšší o celých 5 cm.
  • Zdvihnite trup, aby ste stáli na kolenách, a opäť sa natiahnite hore. Boky vysuňte čo najviac doprava, pričom hlavu a ramená držte stále vysoko.
  • Pri návrate do polohy v stoje na kolenách plynule vykreslite panvou kruh. Potom zopakujte to isté doľava. Pohybujte sa striedavo doprava a doľava, 50-krát na každú stranu.
  • Snažte sa pritom pätami nedotýkať sedacích svalov; iba tak bude cvičenie účinné.
 2. Cvik na zlepšenie držania tela:
  • Východisková poloha je opäť v sede na kolenách. Chodidlá držte pri sebe, ruky zdvihnite čo najvyššie nad hlavu.
  • Potom zdvihnite celý trup nad päty a ťahajte sa za rukami čo najvyššie.
  • Následne začnite pomaly klesať späť na päty. Tesne pred tým, ako sa dotknete sedacích svalov s pätami, prestanete klesať a napnite sedacie svaly.
  • Snažte sa v tejto polohe vydržať, kým nenapočítate do 50. Potom klesnite do východiskovej polohy. Opakujte aspoň 50-krát.
 3. Cvik na spevnenie sedacích svalov a panvových svalov:
  • Tento cvik pripomína predchádzajúci cvik. Avšak vo chvíli, keď sa vraciate do východiskovej polohy na pätách, tesne nad pätami napnite sedacie svaly a vysuňte panvu dopredu.
  • Vydržte chvíľku v tejto polohe, no nie dlho. Potom za pomoci stehenných svalov a svalov panvy plynule navráťte telo do východiskovej polohy v sede na kolenách.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 14. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.