Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

O tom, ako dať zbohom dudlíku

reklama:
O tom, ako dať zbohom dudlíku
O tom, ako dať zbohom dudlíku Foto: www.gettyimages.com

Je vaše dieťa vo veku, v ktorom by už nemalo chcieť cumlík? Nuž, na dobré sa rýchlo zvyká, horšie je to už potom s odvykaním. Pokiaľ sa už dlhší čas trápite nad tým, ako vášho drobčeka zbaviť cumlíka, máme pre vás riešenie. A hneď niekoľko naozaj zábavných riešení, s ktorými to určite zvládnete ľavou-zadnou.

Aj vy ste po narodení bábätka riešili dilemu, či dieťaťu vôbec dať cumlík, alebo ste po ňom siahli automaticky? Ak patríte do druhej skupiny a cumlík je v ústach vášho drobca varený-pečený, nasledujúci blog je práve pre vás. Máme totiž pár tipov, ako dať zbohom cumlíku bez plaču a navyše s úsmevom!

O tom, ako dať zbohom dudlíku
O tom, ako dať zbohom dudlíkuFoto: www.gettyimages.com

Usporiadajte rozlúčkovú párty

Pýtate sa komu? No predsa cumlíku! Každý veľký míľnik v živote by sa mal oslavovať a inak to nie je ani s cumlíkom. Váš drobec s ním prežil krásne mesiace, zaspával s ním, vďaka nemu sa upokojoval. Cumlík bol jednoducho dôležitou súčasťou jeho života, ale prišiel čas povedať mu pá-pa. Pozvite rodinu, blízkych priateľov a ideálne aj detičky v rovnakom veku, ktoré sa môžu rozlúčiť s cumlíkmi spolu s vašim dieťatkom. Nezabudnite však na malý darček alebo zdravú sladkosť, ktorú dieťatko za tento veľký krok odmeníte.

Nechajte ho Cumlíkovej víle

Zúbková víla existuje, tak prečo by nemohla aj cumlíková? Povedzte dieťaťu pred spaním príbeh o Cumlíkovej víle (môžete prečítať aj príbeh o Zubkovej víle s tým, že zúbky vymeníte za cumlík a nakoniec dajte cumlík pod vankúš. Keď váš drobček zaspí, vymeňte cumlík za sladkosť tak, aby ste ho nezobudili. Môžete sa tešiť na veselé ráno, pretože je veľmi pravdepodobné, že dieťatko k vám ráno pribehne so širokým úsmevom na tvári, lebo to fungovalo a cumlík je fuč!

Pošlite ho Ježiškovi

Napíšte s vaším dieťatkom tento rok trochu iný list Ježiškovi. Každý rok sa predsa píšu listy, v ktorých deti žiadajú rôzne hračky, ale zamysleli ste sa s deťmi niekedy nad tým, že Ježiško zrejme žiadne hračky nedostane? Priložte tento rok k listu aj cumlík a pošlite ho na tú kúzelnú adresu, odkiaľ potom Ježiško nosí darčeky priamo pod stromček. Výhra tak bude viacnásobná – vy sa konečne zbavíte cumlíka, drobček pošle list Ježiškovi s pocitom, že mu sám posiela aj krásny darček a zároveň určite nejaký dostane na oplátku.

Prenechajte ho inému bábätku

Ďalším spôsobom, akým sa môžete raz a navždy zbaviť cumlíka, je jednoducho povedať, že tento cumlík je „putovný“ a prišiel čas posunúť ho ďalej. Je to síce malá lož, ale podobne je to aj v prípade Ježiška alebo Cumlíkovej víly. Dieťatku v tomto prípade vysvetlite, že niekde na svete je bábätko, ktoré sa práve narodilo a nemá svoj vlastný cumlík. Ten potom podobne ako v predchádzajúcom prípade zabaľte a vhoďte do schránky pred domom, kde si ho nájde pani poštárka alebo pán poštár a pošle ho ďalej.

Vystrojte cumlíku pohreb

Priznávame, že tento spôsob je trochu morbídny, ale funguje, tak prečo nie? Základom je však postarať sa o pohreb, ktorý bude veselý a nie plný plaču. Nevyhnutnosťou je malá krabička, do ktorej cumlík uložíte. Tá by mala byť farebná a v rovnako farebnej nálade by sa mal konať aj pohreb. Vyberte si miesto na záhrade, kde sa rozhodnete cumlík zakopať, na stromy uviažte farebné balóny a stužky a pustite veselú hudbu. Zabudnite však na náhrobok, nechcete predsa, aby si dieťatko na cumlík spomenulo vždy, keď pôjde okolo. V budúcnosti si ho však môže vykopať a zaspomínať na to, ako ste ho spolu pochovávali.

Aj keď sa názory rodičov a odborníkov na cumlíky rôznia, stále sa ich väčšina rodičov nemieni vzdať. S tým však potom súvisí aj nepríjemná rozlúčka. Tak čo poviete, rodičia? Vyskúšate niektorý z týchto trikov a zbavíte sa cumlíka raz a navždy so smiechom namiesto sĺz?

Zdroj. www.medvidkovehracky.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 29. septembra 2023

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.