Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nedarí sa vám schudnúť? Skúste chudnutie podľa horoskopu!

reklama:
Nedarí sa vám schudnúť? Skúste chudnutie podľa horoskopu!
Nedarí sa vám schudnúť? Skúste chudnutie podľa horoskopu! Foto: www.freepik.com

Existujú astrologické znamenia požívačné a znamenia asketické. Znamenia, ktoré majú blízko k závislostiam, a iné, ktoré sa vzdávajú potešenia ľahko kvôli vyšším cieľom. Nech už sme narodení kedykoľvek, s novým rokom prichádza túžba po zmene. Napríklad po dokonalejšom tele alebo po lepšej fyzickej kondícii.

Ako sú na tom jednotlivé znamenia so vzťahom k vlastnému telu a čo im pomôže pri chudnutí?

Ohnivé znamenia: Baran, Lev, Strelec

Baran

Je silný a odolný a väčšinou má silnú konštitúciu. Ako muži, tak ženy majú obvykle široké ramená a málokedy sa hrbia. Baran sa rúti dopredu, a keď niečo chce, tak to tiež dostane.

Ako chudne? Pokiaľ sa rozhodne schudnúť, nestojí mu nič v ceste. Najme si toho najlepšieho nutričného poradcu, nechá si zostaviť plán a bude ho dodržiavať do poslednej bodky.

Lev

Snaží sa hriať sa na výslní spoločenského úspechu a pre slávu je ochotný urobiť čokoľvek. Rád je stredobodom pozornosti. Pôsobí naň lichotenie a je vždy pripravený vyraziť do útoku. Levy majú radi luxus, a to aj v jedle. Doprajú si len to najlepšie a to sa môže časom odraziť na ich postave. Levy majú neuveriteľnú vitalitu a musia vždy žiariť na tróne.

Ako chudne? Chudnutie bude brať ako svoj nový cieľ. Uloví tie najlepšie diétne potraviny a výživové doplnky a pustí sa do toho.

Strelec

Nepozná strach a nebojí sa vyraziť do boja. Platí u neho: čo na srdci, to na jazyku. Je úprimný ako dieťa. Strelci robia rozmáchnuté gestá, pôsobia energicky. Rázne kráča dopredu, majú športovo vyzerajúcu postavu alebo sú drobní, ale húževnatí. Obvykle bývajú neposední, nedokážu pokojne stáť alebo sedieť. Citlivými oblasťami sú bedrá, pľúca, pečeň, ruky, ramená, črevá a nohy. Strelci majú lásku k nadmiere jedla a pitia, čo vedie k obezite. Pomocou svojho odhodlania ale dokážu vášne tlmiť.

Ako chudne? Má veľa smelých plánov, ako schudnúť, ale nevydrží pri nich. Oplatí sa pridať na aktivite a viac športovať.

Vzdušné znamenia: Blíženci, Váhy, Vodnár

Blíženci

Pôsobia veselo, atraktívne, ale dokážu byť aj veľmi temní. Zle sa sústredia, vyhľadávajú zmeny, a to aj v jedálničku. Blíženec nadšene skúša nové ingrediencie, je neustále na love nových chutí. Má sklon k závislostiam ako na alkohole, tak na jedle.

Ako chudne? Blíženec potrebuje predovšetkým pevný poriadok, ktorý dodržiavať pre neho ale bude ťažké. Ideálne je zavedenie raňajok vo forme kaše a vynechávanie večere.

Váhy

Milujú pokoj a harmóniu a snažia sa ju vytvárať vo svojom okolí. Nepriťahujú osobitnú pozornosť, ale v rokovaní sú veľmi príjemné. Hoci hľadajú harmóniu, rady sa prejedajú, príliš pijú alebo milujú, a tým sa ničia.

Ako chudnú? Váhy sú veľmi pracovité, a aby mohli schudnúť, potrebujú si na to nájsť čas. Najlepšie pomáhajú vybudovaniu nového koníčka, ideálne športové aktivity, a zaradenie zeleniny a ovocia do jedálnička.

Vodnár

Rád robí všetko inak ako ostatní. Neustále blúdi pohľadom, akoby niečo hľadal. Potrebuje veľa pohybu na čerstvom vzduchu a spánku, ale málokedy využíva tieto prirodzené liečebné prostriedky. Má sklon k zraneniu nôh, trápia ho problémy s kŕčovými žilami a v starobe dochádza ku kôrnateniu ciev.

Ako chudne? Keď priberie na váhe, bude vyhľadávať originálne cesty, ako schudnúť. Je možné, že vynájde nový druh diéty. Môže sa prichýliť aj k pôstom všetkého druhu.

Vodné znamenie: Rak, Škorpión, Ryby

Rak

Má citlivú povahu, ale tvrdú škrupinu. Motivuje ho silný rodičovský pud a stará sa o to, aby bola chladnička stále plná. Jedlo predstavuje pre Rakov istotu. Vyhadzovanie potravín považujú za zločin, a tak radi dojedajú zvyšky. To vedie k občasným výkyvom s váhou.

Ako chudne? Raci nie sú nijako originálne, a tak budú počúvať babské rady. S radosťou vyskúšajú diétu, ktorá pomohla susedke.

Škorpión

Absolútne sa nezaujíma o to, čo si o ňom druhí myslia. Od svojej výnimočnosti sa nedokáže zbaviť ani v prípade choroby, doktori sú naň krátky. Svoje telo môže ničiť excesy, ako sú alkohol alebo drogy.

Ako chudne? Pretože Škorpión miluje záhady, vyhľadáva čokoľvek náboženské alebo ezoterické, čo mu pomôže prekonať závislosť. Je možné, že sa dá na pitie zeleného čaju a následne bude veštiť z čajových lístkov.

Ryby

Narodili sa s túžbou vidieť svet cez ružové okuliare. Poznajú tienisté stránky ľudstva, ale dávajú prednosť pohybu vo vlastnom krehkom svete. Obľuba vody ich núti vypiť mnoho šálok kávy alebo čaju, prípadne siahnu po niečom silnejšom. Alkohol ich odvádza späť do ich idylického sveta, ale skrýva nebezpečenstvo závislosti.

Ako chudne? Keď sa bude chcieť Ryba prečistiť, prepadne joge alebo pilates v kombinácii s budhizmom, a to je cesta k zdraviu. Nesie so sebou uvedomelosť v jedle a uprednostňovanie rastlinnej stravy.

Zemské znamenia: Býk, Panna, Kozorožec

Býk

Teší sa dobrému zdraviu. Má pevnú postavu, silné telo aj nohy. Býk miluje spojenie s pôdou, rád pestuje bylinky za oknom alebo má záhradu a s nadšením varí. Jedlo a pitie je pre neho vášňou, čo zaťažuje srdce a obehový systém. Raz za čas to naozaj preženie, čo si vyžiada diétu.

Ako chudne? Býk má sklon rýchlo priberať, preto by mal aktívne športovať aspoň dvakrát týždenne. Behanie, vytrvalostné treky na horách alebo rýchla chôdza sú to pravé.

Panna

Panna sa vyznačuje čistým a pokojným výzorom. Rada si robí starosti o druhých, vydrží dlho pracovať, je silná a odolná. Panny sa starajú o svoje telo dobre, venujú pozornosť životospráve. Napriek tomu sa môžu sťažovať na podráždený žalúdok, zlú funkciu pečene alebo bolesti chrbta.

Ako chudne? Panna má rada pravidelnosť, základom jedálnička sú pre ňu tri jedlá denne, ktoré samy uvaria. Rada pečie aj domáci chlieb a sladkosti – na tie pozor!

Kozorožec

Zima ešte zďaleka nekončí, a tak musia zrodenci v tomto znamení preukázať vytrvalosť, húževnatosť a odolnosť. Dokážu zvládnuť nepriaznivé obdobia, v prenesenom zmysle aj obdobie hladu. Kozorožci sú skromní, vystačia si s málom.

Ako chudne? Kozorožci svoje chute držia skrátka a sú konzervatívni, neradi experimentujú. Ťažké jedlá sú pre nich nestráviteľné, preto sa im vyhýbajú. To im pomáha udržať si ideálnu váhu.

Zdroj: www.mojezdravi.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 17. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.