Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Liečivé kamene: Ako drahokamy ovplyvňujú naše zdravie a pohodu

reklama:
Liečivé kamene: Ako drahokamy ovplyvňujú naše zdravie a pohodu
Liečivé kamene: Ako drahokamy ovplyvňujú naše zdravie a pohodu Foto: www.freepik.com

Kamene a minerály, ktoré sú súčasťou prírody, vždy fascinovali ľudí svojimi magickými a liečivými vlastnosťami. Každý drahokam má svoje unikátne schopnosti, ktoré môžu pozitívne ovplyvniť náš život, zdravie a duševnú rovnováhu. Od diamantov, ktoré posilňujú intelekt, až po nefrit, ktorý prináša harmóniu a dlhý život, zoznámte sa s mocou týchto prírodných pokladov a objavte, ako môžu zmeniť váš život.

Od dávnych čias je známe spojenie človeka s prírodou a kameňmi ako jej neoddeliteľnou súčasťou. Kamene a minerály nie sú len krásnymi prírodnými darmi a materiálom vhodným na ozdobu. Majú rôzne vlastnosti a ich sila pôsobí na človeka ako celok, ale aj na jeho jednotlivé orgány zvlášť. Správne zvolený kameň môže pomôcť zbaviť sa rôznych neduhov a každý kameň je človeku určitým spôsobom ochranný.

Diamant – Diamant dokáže akumulovať mohutný a čistý prúd energie. Nositelia tohto kameňa majú posilnené intelektuálne schopnosti a získavajú rozhodnosť. Avšak, ak máte negatívne myšlienky, diamant môže vašu depresiu ešte viac prehĺbiť.

Perla – Perla má upokojujúce liečivé účinky a pomáha pri mnohých ochoreniach, ktoré sú dôsledkom stresu. Je považovaná za symbol tehotenstva a talizman pre budúce mamičky.

Smaragd – Smaragd zlepšuje pamäť, prináša harmóniu do vzťahov a posilňuje intuíciu. Je považovaný za kameň múdrosti a symbol lásky a vernosti. Najlepšie je nosiť ho na malíčku alebo prstenníku.

Korál – Rôzne druhy korálov majú rôzne účinky. Ružové koraly upokojujú, zatiaľ čo červené dodávajú silu a energiu. Pomáhajú zbaviť sa negatívnych emócií.

Rubín – Rubín je kameňom Slnka, ktorý pomáha zbaviť sa depresie, dodáva silu a stimuluje imunitu. Je to kameň, ktorý pomáha zbaviť sa zlých návykov a dodáva istotu a odvahu.

Zafír – Zafír podporuje duchovný rast a harmonizuje vzťahy.

Akvamarín – Tento kameň znižuje nervové napätie a nekľud, zvyšuje intuíciu a pomáha dosiahnuť harmóniu.

Avanturín – V Tibete sa avanturínu pripisuje schopnosť otvárať „tretie oko“ a rozvíjať predstavivosť.

Ametyst – Ametyst pomáha zbaviť sa nespavosti, bolesti hlavy a nervovej podráždenosti. Tiež zlepšuje pamäť, sústredenie a posilňuje intuíciu.

Achát – Achát pomáha dosiahnuť duševnú rovnováhu a sebavedomie.

Tyrkys – Tento kameň pomáha prekonať váhavosť a dosiahnuť súlad s okolím. Nie je však odporúčaný starším ľuďom.

Granát – Granát zlepšuje pamäť a vybavuje súcitom a trpezlivosťou.

Mesačný kameň (adulár) – Upokojuje, čistí organizmus a pomáha pri následkoch prejedania. Je ochranným talizmanom tehotných.

Obsidián – Pomáha znižovať stres, zbavuje depresie a chráni pred negatívnymi energiami. Pomáha nájsť životné poslanie.

Opál – S opálom je potrebné zaobchádzať opatrne, pretože dokáže vyčerpať vašu energiu.

Onyx – Onyx je kameň s obrovskou energiou, užitočný pre športovcov a ľudí vystavených fyzickej námahe.

Topaz – Upokojuje nervy, obnovuje stratenú silu a znižuje napätie. Vnuká sebavedomie, rozvíja tvorivé schopnosti a pomáha zbaviť sa negatívnych myšlienok.

Jantár – Jantár má veľmi silný upokojujúci účinok, preto sa neodporúča nosiť ho stále. Bol tiež oddávna používaný ako ochrana proti zlým silám.

Jaspis – Vládne mohutnou energiou a pozdvihuje ducha.

Hematit – Dodáva sebavedomie, rozvíja tvorivé schopnosti, odstraňuje nepokoj a pomáha dosiahnuť múdrosť. Chráni pred energetickými upírmi.

Horský krištáľ (číra odroda kremeňa) – Zlepšuje pamäť, obnovuje duševnú rovnováhu a podporuje duchovný rozvoj. Má sa za to, že ružový krištáľ posilňuje reprodukčné schopnosti a plodnosť.

Kremeň – Kto má doma kremeň, cíti sa v bezpečí a v pokoji.

Lazurit – Upokojuje, pomáha čeliť stresu, dodáva životnú energiu a prináša úspech.

Malachit – Pomáha obnoviť fyzické a duševné sily pri vyčerpaní, prináša rozkvet a rozvíja tvorivé schopnosti.

Nefrit – Nositeľ pozitívnej energie, ktorý upokojuje nervový systém a predlžuje život. Zelený nefrit harmonizuje vzťahy, žltý dodáva silu, šedý učí trpezlivosti a pomáha udržať duševnú rovnováhu.

Chryzopras – Zbavuje nespavosti a priaznivo ovplyvňuje plodnosť. Posilňuje intelektuálne schopnosti a pomáha objavovať talenty.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 26. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.