Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jóga pre silnejšiu imunitu a nižší krvný tlak: Prečo by ste mali začať cvičiť

reklama:
Jóga pre silnejšiu imunitu a nižší krvný tlak: Prečo by ste mali začať cvičiť
Jóga pre silnejšiu imunitu a nižší krvný tlak: Prečo by ste mali začať cvičiť Foto: www.freepik.com

Jóga môže byť tým správnym riešením, nielen pre vaše zdravie, ale aj pre duševnú pohodu. Objavte, aké benefity môže jóga priniesť vášmu telu i mysli a prečo by ste ju mali zaradiť do svojho života aj vy.

Posilnite svoje srdce

Jóga nie je len moderný trend, ale účinný spôsob, ako udržať svoje srdce v kondícii. Už od 70. rokov minulého storočia sa skúma jej pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém. Nedávna štúdia publikovaná v odbornom magazíne Lancet potvrdila, že jóga môže výrazne znížiť krvný tlak u ľudí s hypertenziou. Odborníci tvrdia, že v kombinácii so zdravou stravou a zmenou životného štýlu môže jóga pomôcť regulovať aj hladinu cholesterolu, čo je kľúčové pre prevenciu srdcových ochorení.

Silnejšia imunita proti bacilom

Jeseň je čarovné obdobie, ale prináša so sebou zvýšené riziko prechladnutí a viróz. Ako sa chrániť? Posilnite svoju imunitu pomocou jogy. Výskum nórskych vedcov z univerzity v Oslo ukázal, že jóga má okamžitý vplyv na genovú expresiu, najmä u imunitných buniek. To znamená, že každá lekcia jogy vás robí odolnejšími voči rôznym zdravotným komplikáciám, od bežných nachladnutí až po vážnejšie ochorenia.

Upokojte svoje nervy

Stres je nepriateľom dnešnej doby a jóga je skvelým spôsobom, ako ho držať na uzde. Americkí psychológovia zistili, že ľudia, ktorí praktikujú jógu dvakrát týždenne, sú menej náchylní na nervozitu, úzkosť a zlosť v porovnaní s tými, ktorí len ležia na gauči a sťažujú sa. Prečo nevyskúšať jógu aj vy a nenájsť tak svoju duševnú rovnováhu? Minimálne za pokus to určite stojí.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 6. júla 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.