Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dojčenie

Mnoho ľudí si myslí, že keď dojčiť chcú a budú sa snažiť, dojčenie pôjde bez problémov. Niekedy však pre úspešné dojčenie treba spraviť viac, než len chcieť.

Keď si v prvých dňoch dojčenia nie sú mamičky isté, či je všetko tak, ako má byť, váhajú, či zavolať poradkyni a hovoria si, že sa to zlepší, keď prídu domov. Potom sa vyskytnú viaceré otázky a neistoty a mamičky už o poradenstvo pri dojčení majú veľký záujem, ale nie sú si isté, či ten ich problém skutočne stojí za telefonát. Boja sa obťažovať. Nevedia, kto sa im na druhom konci ozve a ako to bude prebiehať. A tiež veľakrát nevedia, čo už by im niekto vôbec mohol poradiť. Ale poradiť sa skutočne dá, ohľadne dojčenia existuje množstvo postupov, protokolov na riešenie problémov, techník a skúseností, ktoré skutočne nie sú bežne známe.

A v prvom rade, niet nad praktickú ukážku správnej polohy a prisatia (niekedy rozhodujú naozaj detaily, ktoré možno postrehnúť a nacvičiť jedine pri osobnom kontakte). Nedajte sa odradiť tým, že na internete či v časopisoch sa opakovane vyskytujú riešenia, ktoré ste už vyskúšali a nepomohli vám.

Prechádzajte sa aspoň 30 minút päťkrát do týždňa. Namiesto autobusu, či auta, zájdite do obchodu pešo. Prichádza jar a vonku začína byť skutočne prekrásne. Alebo zájdite so svojou kamarátkou na prechádzku do parku 🙂

  • Zdroj: Mamila, o.z.

Tento materiál sa môže kopírovať a šíriť bez predchádzajúceho dovolenia s podmienkou, že nie je použitý v žiadnom kontexte, ktorý by porušoval Kódex WHO o marketingu náhrad materského mlieka.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.