Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cítila sa opustená na svoje narodeniny, ale jeden komentár všetko zmenil!

reklama:
Cítila sa opustená na svoje narodeniny, ale jeden komentár všetko zmenil!
Cítila sa opustená na svoje narodeniny, ale jeden komentár všetko zmenil! Foto: www.freepik.com

Keď sa žena cítila opustená a sklamaná počas svojich narodenín, našla podporu od nečakanej osoby na internete. Tento príbeh ukazuje, že aj malý prejav empatie môže znamenať veľa a pomôcť zmeniť pohľad na život.

Pre svojho muža nemá už žiadnu cenu. Nepoprial jej ani k narodeninám, ako obvykle ju len urazil a ponížil. Dospelé deti jej poslali len esemesky, a to bolo všetko. A ona sedela doma a plakala. Mala guľatiny, mala päťdesiat. Vie, že sťažovať sa nie je pekné. Jednoducho to tak vyšlo, prepáčte… Nemá to vlastne komu povedať. A keď už sa tu o takých veciach hovorilo… Preto to napísala do komentára.

Iná žena jej rovno položila vecnú otázku: Kde bývate? Ak ste z Prahy, tak keď budete chcieť, hneď teraz sa za vami rozbehnem. Kúpim cestou niečo dobré, pizzu so šunkou a syrom, viem, kde predávajú naozaj dobrú, na vrch dávajú jemne nakrájanú kapiu. Vezmem niekde šampanské. A vyprážané zemiačiky, také tie lístočky, chrumkavé, mastné, ale strašne dobré… A až to všetko zjeme a vypijeme, pôjdeme do kina. A ak bývate niekde ďaleko, hneď si to všetko objednajte. Alebo niečo iné dobré na zub. A potom sa krásne oblečte, namaľujte, načešte a vyrazte do kina. A radujte sa! Radujte sa zo života! Nedajte si ukradnúť svoje narodeniny. Každý deň je darček, každý deň nášho života je sviatkom. Poznám to dobre z práce, viete.

Žena, ktorá sa v komentári sťažovala na svojho muža a deti, sa spýtala – vy ste psychologička, že áno?

A tá druhá jej odpovedala: Nie, robím sestru na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Áno. Tie odporúčania boli správne odporúčania profesionála. Boli to skvelé rady. Skvelé rady skúseného praktika.

K slovám tej zdravotnej sestry sa môžem iba pripojiť. Nedajte si zobrať ani jeden jediný deň svojho života. Ani jednu jedinú hodinu si nedajte vziať.

Nedovoľte, aby vás zlá nálada, zlí, hádaví alebo ľahostajní ľudia okradli. Kúpte si niečo dobré, oblečte si pekné šaty, bežte niekam, kde sa dobre cítite a kde sa vám páči. To vám radí odborníčka, ktorá sa každý deň stretáva s tým, aký krehký a drahocenný je ľudský život…

Anna Kiryanová

Zdroj: www.pronaladu.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 14. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.