Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chyby, ktoré robíte vo vzťahu podľa znamenia zverokruhu. Aké to sú?

reklama:
Chyby, ktoré robíte vo vzťahu podľa znamenia zverokruhu. Aké to sú?
Chyby, ktoré robíte vo vzťahu podľa znamenia zverokruhu. Aké to sú? Foto: www.freepik.com

Nikto z nás nie je dokonalý, ale väčšina z nás si to o sebe myslí. Všetci robíme chyby vo vzťahoch a niekedy nám tieto chyby dávajú cenné životné lekcie. Pokiaľ sa nevedomky zasekneme v toxických vzťahových vzorkách, ktoré si na prvý pohľad ani nevšimneme, môže to byť veľký problém nielen pre vás, ale aj pre váš vzťah. Jediný spôsob, ako sa z nich vymaniť, je čeliť pravde, aby ste ich mohli raz a navždy prekonať. Pripravte sa stred s realitou!

Aké najväčšie chyby vo vzťahoch robíte podľa svojho znamenia zverokruhu?

Baran: Svojho partnera beriete ako samozrejmosť

Si veľmoc, Baran. A nemáte žiadny problém prekvitať nezávisle. Táto divoká autonómia môže byť niekedy vašou Achillovou pätou. Darí sa vám ako vodcovia, čo je skvelé… ale niekedy vo vašich vzťahoch skončíte tak, že sa k svojmu partnerovi správate ako k nasledovníkovi. Pamätajte, že zdravé spojenie nie je o tom, že jedna osoba dominuje a očakáva, že partner bude vždy vaším najväčším fanúšikom. Pokiaľ sa k svojej drahej polovičke budete správať ako k svojej „Siri“, ktorá je vždy k dispozícii, aby splnila všetky vaše potreby, skončí to tak, že vás čoskoro odstrčí. Neberte svojho partnera ako samozrejmosť. Urobte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste si ho vážili, ako si zaslúži.

Býk: Motáte sa v kruhu

Každý počul o tom, že Býci sú tvrdohlaví. Ľudia si ale nie vždy uvedomujú, že váš odpor k zmenám sa vzťahuje aj na vaše emócie. Býci sú veľmi stále znamenia! Túži po mieri a harmónii. Dráma vás len stresuje. Ale keď sa nestaviate čelom k svojim autentickým myšlienkam a pocitom, váš partner môže skončiť zaslepený, pretože nevyhnutne nenaplníte jeho túžby a často vybuchnete. Aj keď si spočiatku môžete myslieť, že sa len uzemňujete a sústredíte, keď ignorujete problémy vo vzťahoch, vyhýbate sa krutej realite a konverzácii. Uchovávanie všetkého vo vnútri spôsobí, že budete svojmu partnerovi vadiť a váš vzťah sa rozpadne. Neváhajte sa otvoriť!

Blíženci: Vzdávate sa všetkého predtým ako je koniec

Počuli ste niekedy o Blížencoch, ktorí by radšej utiekli, než aby čelili svojim pocitom? Nikdy! (To bol úplný sarkazmus, pre prípad, že by ste to nepoznali.) V skutočnosti sú Blíženci notoricky známi tým, že to robia opačne, ale nikdy sa ani na sekundu neobzerajú, aby si to všimli. Aj keď máte radi vzťahy a tie sú pre vás zábavné ako spoločenské hry, akonáhle narazíte na nejakú „bolesť“ nakoniec jednoducho hodíte uterák do ringu. Nie je to tak, že by ste boli leniví milenci alebo sa báli záväzku (so správnou osobou), ale máte tendenciu pozerať sa na nezhody ako na koniec vzťahu, skôr než ako na príležitosť ku kompromisu a rastu. Neutekajte, Blíženci. Niektoré z najprínosnejších vzťahov vyžadujú tvrdú prácu.

Rak: Nenechávajte svoju individualitu spadnúť

Rak, ktorý otvoril vaše srdce, to je krásna vec – najmä preto, že musíte najprv prejsť ich veľmi tvrdou škrupinou, aby ste si získali ich dôveru. Ale keď sa dostanete dovnútra, otvorte stavidlá! Na jednej strane to môže byť pre vás a váš vzťah katarzií zážitok. Ale na druhú stranu to znamená, že by ste mohli naraziť. Táto úroveň spoluzávislosti a opúšťania osobných hraníc môže byť nebezpečná, pretože strácate svoju vlastnú identitu voči identite vzťahu. Už to nie je o tom, čo máte radi, o vašich priateľoch, o vašich cieľoch alebo dokonca o vašich obľúbených jedlách. Nakoniec ide iba o to, čo má rád váš partner. Pokiaľ vám vaši priatelia hovoria, že sa správate úplne inak v závislosti na tom, s kým práve randíte, vie veľmi dobre, o čom hovorí. Zachovajte si svoju individualitu, Raci! To je to, čo vás robí výnimočnými.

Lev: Predhadzujete svoje pocity partnerovi

Lev, miláčik, ktorý spaľuje ako slnko (a miluje úplne rovnako!). Keď je život krásny, je to skvelé! Keď je život v poriadku, viete ho vylepšiť! Keď je život… ťažký, nezvládate to! Je zrejmé, že nikdy nemôžete plne udržať to, čo cítite, pretože ste sa narodili jednoducho pre svetlá reflektorov. Ale vaše neustále vrčanie má svoje limity. Vaši partneri majú prah toho, čo môžu a nemôžu prijať – aj keď vás milujú až na Mesiac a späť. Majú tiež množstvo svojich problémov, povinností a emócií, s ktorými žonglujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ale toto nie je žiadny závod! Prestaňte sa svojim drahým zaobchádzať ako s emočným smetiskom. Čo sa takto naučiť vymieňať si príbehy, konverzovať a dať jeden druhému priestor na nariekanie, plač alebo na oslavu sveta?

Panna: Snažíte sa zmeniť ľudí

Ste takzvaný fixátor zverokruhu! Vaše motto je: „Dokážem to opraviť!“ Keď s niekým začnete chodiť, páči sa vám, kto to je… postupom času si začnete všímať malé drobnosti, zvyky, vzorce, výstrednosti, frázy, správanie, ktoré vás začnú vyvádzať k šialenstvu. Keď dostávate radu (čítaj: konštruktívnu kritiku), ktorá prichádza od skutočne láskavej osoby, vypočujte ju. Úprimne, niekedy jednoducho váš partner chce naplniť umývačku po svojom. Čo tak prijať, akí sú a prestať sa sťažovať? Čo ich podporiť v ich raste a nepredstavovať si, kým by mohli byť?

Váhy: Môžete byť trochu pasívne-agresívne

Máte ten najkrajší (falošný) úsmev zo všetkých znamení zverokruhu, Váho. Nie je to preto, že by ste neboli autentickí, ale preto, že nechcete takzvane robiť vlny, aj keď s niečím nesúhlasíte. To je skvelé dovtedy, kým prekročíte svoj prah bolesti. Poznáte ten okamih, kedy vám falošný úsmev už jednoducho nejde nasadiť, začne vám cukať oko a vy ste pripravení zmeniť sa z anjela na démona za 2,5 sekundy? Áno, presne ten! Na oko sa snažíte, ale podvedome hádžete na každom kroku za seba pasívne-agresívne granáty. A kým sa situácia nezmení, bude vás to neustále rozčuľovať. Komunikácia je základ! Nenechajte dôjsť situáciu tak ďaleko a varujte svojho partnera dopredu.

Škorpión: Vytvára okolo seba drámu

Všetko alebo nič! Dovnútra alebo von. Hore alebo dní. Mier alebo vojna. Ste stvorením extrémov, Škorpión. Aj keď môžete túto vašu schopnosť nasmerovať k svojim cieľom, existuje značne veľká šanca, že keď nie ste s čímkoľvek spokojní, budete sa v tom vŕtať do skonania sveta. Vaša zlá nálada potom všetko pochuje v spálenisku dejín. Pokiaľ váš partner vysloví názor alebo sa vám pokúsi pomôcť, upokojiť vás – čokoľvek – vaše srdce sa rýchlo premení na dýku. Táto ohnivá búrka vás zavedie k zhadzovaniu bômb, akoby ste nemali žiadny vzťah alebo človeka, ktorému na vás vlastne záleží. V skutočnosti práve bojujete s nepriateľom. Táto mentalita od nuly na sto je len váš obranný mechanizmus – a v 99 % prípadov to naozaj nie je potrebné. Zhlboka sa nadýchnite a nasmerujte svoje blesky do niečoho konštruktívneho.

Strelec: Nie ste úprimní k svojim pocitom

Život je pre vás samá zábava a hra. Avšak svoje vnútorné obavy, pocity, alebo sny, so svojim partnerom jednoducho nezdieľate. A keď na nich predsa ich príde reč, potom ich máte tendenciu zľahčovať. Keď medzi vami a vaším partnerom dôjde k akémukoľvek napätiu, pravdepodobne s ním nebudete diskutovať a oveľa radšej to preberiete so svojimi kamarátmi. Do posledného intímneho detailu! To je klinec do vašej rakvy. Jediný spôsob, ako to môžete napraviť, je postaviť sa k veciam čelom, byť citlivý a hovoriť o tom!

Kozorožec: Očakávate, že vás všetci nakoniec zrania

Darí sa vám ako súčasť naozaj silného spojenectva. Nemáte problém dať si prácu na budovaní spoločného života so svojim partnerom. Teda kým sa váš vnútorný pesimista nezačne ticho plížiť von. Než sa nazdáte, začnete sa sťažovať na život, potom sa sťažujete na ostatných ľudí a nakoniec skončíte aj u svojho partnera. Úprimne, nie je to preto, že ste temná osobnosť. V skutočnosti cítite radosť. Vaša pesimistická stránka je váš obranný mechanizmus, pretože sa jednoducho bojíte, že niečo nakoniec nevyjde. Snažte sa túto náladu eliminovať! Neodháňajte od seba „svojich“ ľudí. Pamätajte, že si lásku zaslúžite a nie každý vzťah skončí zlomeným srdcom.

Vodnár: Vždy musí vyhrať

Vodnári, ste perfekcionalista, ale vzťahy nie sú o dokonalom pláne, ktorý vždy na sto percent vyjde. Nemôžete ovládať veci – ani ľudí – len preto, že sa bojíte zmeny. Najhoršie na premýšľanie však je, že sa nevedomky dostávate do situácie „oni proti vám“. Namiesto snahy o kompromis a spoluprácu sa každá najmenšia nezhoda premení na bitku o to, kto má pravdu. Aj keď to môže byť v tejto chvíli nesmierne obmedzujúce – radi dokazujete svoj názor a zbožňujete presadzovanie svojej intelektuálnej prevahy – v skutočnosti to nakoniec vedie k tomu, že sa váš partner cíti porazený. Láska nie je o tom, kto vyhrá, Vodnári. Ide o to otvoriť svoje srdce a zdieľať, bez ohľadu na to, kto v hádke zvíťazí.

Ryby: Obetuje časť seba pre váš vzťah

Pokiaľ ide o romantiku, chcete byť za princeznú alebo princa v rozprávke. To vás niekedy môže viesť k tomu, že vo vzťahoch pohodlne prehliadnete pomyselnú červenú na semafore. Neradi to hovoríme, ale niekedy dokonca obetujete časť svojho života, len aby ste udržali všetko v harmónii. Iste, všetci môžeme mať nejaké výstrednosti a nectnosti, ale keď sa vzdáte niektorých svojich koníčkov, priateľov alebo snov v prospech vášho vzťahu, nie je to dobré pre vašu osobnosť ani pre váš vzťah. Máte žiariť! Pamätajte si na to!

Zdroj: Access Hollywood, EI, zenysro.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 14. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.