Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Astrológia a pôrod: Ako sa ženy jednotlivých znamení vysporiadajú s pôrodom?

reklama:
Astrológia a pôrod: Ako sa ženy jednotlivých znamení vysporiadajú s pôrodom?
Astrológia a pôrod: Ako sa ženy jednotlivých znamení vysporiadajú s pôrodom? Foto: www.freepik.com

Pri pôrode sa nerodí len dieťa, ale aj matka. Každá žena prežíva pôrod individuálne a jej reakcie sa môžu líšiť podľa znamenia zverokruhu. Čo môžete očakávať od Barana, Raka alebo Strelca? Ako rôzne znamenia prežívajú tento jedinečný okamih života?

Pôrod je pre ženu väčšinou jedným z najväčších životných zážitkov a reakcie na veľkú bolesť, hormonálny koktail, strach o seba i dieťa aj nevýslovnú radosť môže byť prekvapivá a úplne odlišná od toho, čo by ste od seba čakali. Už podľa znamenia zverokruhu možno ale aspoň mierne predvídať, čo bude pre ženu pri pôrode dôležité a ako sa s ním – iba rámcovo vzaté – pobije.

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Baranky sú známe svojou odvahou a energiou. Pri pôrode sa často úplne zásadne prejaví ich bojovný duch. Rýchle a intenzívne Baranky sa neboja bolesti a sú odhodlané zvládnuť pôrod s plnou silou, ideálne bez medikácie a na jedničku s hviezdičkou. Vďaka svojej energii a dynamike môžu mať pôrod relatívne rýchly, napomáha tomu aj ich športové založenie – pravdepodobne budú v kondícii a nebudú mať problém pôrod zvládnuť z tohto hľadiska. Spoliehajú sa na svoju silu a sú pripravené čeliť všetkým výzvam, ktoré prídu.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býčice pri pôrode preferujú pokojné a stabilné prostredie – ako najskôr všetci – týmto dámam na tom však extrémne záleží a môže sa od toho odvíjať aj to, ako bude pôrod postupovať alebo nie. Sú trpezlivé a vytrvalé, čo im pomáha prekonať pôrodné bolesti. Tiež si cenia komfort a pravdepodobne zvolia prostredie, kde sa cítia bezpečne a pohodlne, niektoré budú radšej rodiť doma ako v sterilnom nemocničnom prostredí. Ich sila a odolnosť im umožňuje zvládnuť dlhé a náročné pôrody s trpezlivosťou a rozvahou, vedia sa tvrdohlavo postaviť samy za seba.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blíženkyne sú od prírody veľmi komunikatívne a rady zdieľajú svoje zážitky. Pri pôrode budú neustále komunikovať so zdravotníckym personálom, chcú byť informované o každom kroku. Ich zvedavosť a potreba presne vedieť, čo sa deje, im pomáhajú cítiť sa istejšie, ako by mali veci pod kontrolou – do všetkého radšej vstupujú informovane ako naslepo. Flexibilita Blíženkyňou umožňuje rýchlo sa prispôsobiť akýmkoľvek zmenám, ktoré sú potrebné, nebudú lipnúť na starostlivo zostavenom pôrodnom pláne, ale bleskovo sa rozhodnú v každej situácii.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Račice sú veľmi citlivé a emocionálne, čo sa samozrejme prejavuje aj pri pôrode, kde budú ich emócie hrať veľkú úlohu. Potrebujú citlivú a ohľaduplnú podporu a prítomnosť milovaných osôb, aby sa cítili bezpečne a dokázali sa uvoľniť a poddať procesu. Pôrod je pre Račice veľmi intenzívnym zážitkom plným emócií, rodina je pre nich v živote vôbec najväčšou hodnotou a pôrod vnímajú ako jej zrodenie. Ich materský inštinkt je silný a okamžite sa prepojí so svojim dieťaťom, nedbajú na seba a konajú iba v jeho záujme.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Levice sú sebavedomé a rady stredobodom pozornosti, čo platí aj pri pôrode. Jasne, rodiacu ženu asi len tak niekto neprehliadne. Levice ale chcú, aby bol ich pôrod zvláštnou udalosťou, môžu mať konkrétne predstavy o tom, ako by mal prebiehať – od toho, aká hudba bude hrať, cez to, kto bude prítomný, až po to, čo budú mať na sebe a aké lieky si nechajú podať. Ich sila a odvaha im pomáhajú zvládnuť pôrod s nečakanou gráciou. Berú ho ako akúsi skúšku svojho charakteru a chcú si pri ňom dokázať, čo všetko zvládnu.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Panny sú preslávené svojou praktickosťou a orientáciou na detaily. Pred pôrodom si pravdepodobne urobia dôkladný výskum, čo všetko ich môže stretnúť, čo všetko sa môže pokaziť, a pripraví si podrobný plán. Berú pôrod ako udalosť, na ktorú sa môžu pripraviť, snažia sa všetko si nacvičiť, masírujú hrádzu, pijú maliník, preťahujú panvicu. Počas pôrodu chcú mať všetko pod kontrolou a sú veľmi organizované. Rozhodne ocenia, keď je pôrodné prostredie čisté a usporiadané, čo im pomáha cítiť sa pokojnejšie.

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Váhy hľadajú harmóniu a rovnováhu aj pri pôrode. Uprednostňujú pokojné a esteticky príjemné prostredie, chcú mať okolo seba iba podporujúce osoby a dbajú na to, aby pôrod prebiehal v harmónii. Všetkých negativistov a „roboty“ dokážu vyhodiť, pretože ich pozitívne vibrácie im nikto kaziť nebude. Ich potreba rovnováhy ich vedie k tomu, aby sa vyhýbali stresovým situáciám, veľmi delegujú všetku nutnosť asertivity a presadzovania na partnera alebo napríklad dulu. Pôrod vnímajú ako zážitok plný ženskej energie, oslavu ženskosti ako takého.

Škorpión (24. 10. – 22. 11.)

Škorpiónky prežívajú pôrod veľmi intenzívne a hlboko, ostatne ako všetko – avšak emócie držia hlboko v sebe a na ostatné naopak môžu pôsobiť až odťažite a odstrihnuté od reality. Majú silnú vôľu a sú schopné sa plne sústrediť na pôrodný proces, ponoriť sa do neho, pokiaľ majú dostatok súkromia – rozhodne sa nebudú neviazane a prirodzene prejavovať pred niekým cudzím. Ich vášnivá povaha sa prejavuje aj počas pôrodu, môžu kliať a nadávať, veľa stláčať ruky aj kopať okolo seba, skrátka sa vrhnú priamo do víru diania.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Strelkyne pristupujú k pôrodu s optimizmom a otvorenosťou im vlastnia. Ich dobrodružná povaha im pomáha zvládnuť všetky výzvy a ťažkosti s ľahkosťou a humorom, hoci sa to pri pôrode môže zdať nemožné. Avšak práve zrodenkyňa tohto znamenia často baví pôrodníkov svojimi sarkastickými komentármi a poznámkami. Strelkyne chcú mať voľnosť a priestor na pohyb. Sú otvorené novým skúsenostiam aj prístupom a môžu experimentovať s rôznymi technikami na uvoľnenie a zvládnutie bolesti.

Strelec (22. 12. – 20. 1.)

Kozorožky sú známe svojou disciplínou a vytrvalosťou. Pri pôrode sa často spoliehajú na svoju silu a schopnosť zachovať chladnú hlavu. Ich praktická povaha im umožňuje zostať v pokoji a sústredené aj počas náročných momentov. Sú veľmi odhodlané a berú pôrod ako úlohu, ktorú treba úspešne dokončiť – a o tom, že by to snáď nezvládli alebo niečo mohlo nedopadnúť, vôbec neuvažujú. Sú skôr tradičnejšie a spoliehajú sa na to, čo im poradia lekári, neuznávajú alternatívne pôrodné metódy a moderné smery.

Vodnár (21. 1. – 20. 2.)

Vodnárky chcú porodiť nekonvenčne a originálne, taký majú skrátka prístup k životu. Majú rady inovácie a môžu zvoliť alternatívne metódy pôrodu, či už hovoríme o tých domácich alebo o pôrode do vane, na pôrodnej stoličke alebo gauči. Ich nezávislá povaha im umožňuje zostať v pokoji a aj v strese si presadiť to svoje. Vodnárky chcú mať možnosť voľby a slobodu rozhodovania počas všetkého diania. Veci berú jednoducho tak, ako prichádzajú, vedia improvizovať a prispôsobiť sa, ale o sebe skrátka budú rozhodovať len ony samy.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Rybky sú veľmi citlivé a intuitívne, pri pôrode dajú veľa na svoje inštinkty, riadia sa tým, čo im napovedá telo, a úplne vypnú hlavu. Potrebujú pokojné a harmonické prostredie, kde môžu všetko poriadne precítiť a predýchať, kde môžu vypustiť všetky emócie, ktorých určite bude viac ako dosť. Ich schopnosť empatie a intuície im pomáha naladiť sa na potreby svojho tela i dieťaťa. Ocenia podporu a láskavý prístup od zdravotníckeho personálu, ťažko nesú, keď sú na nich druhí zlí a musia si niečo vydupať alebo vybojovať.

Zdroj: www.prozeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 14. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.