Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako zmena účesu môže zmeniť váš život: Príbeh ženy, ktorá našla svoju silu

reklama:
Ako zmena účesu môže zmeniť váš život: Príbeh ženy, ktorá našla svoju silu
Ako zmena účesu môže zmeniť váš život: Príbeh ženy, ktorá našla svoju silu Foto: www.freepik.com

Prečítajte si príbeh ženy, ktorá našla svoju vnútornú silu a zmenila svoj život od základov. Odhaľte, ako zmena účesu môže byť symbolom premeny a nového začiatku. Tento článok vám ukáže, že zmena vonkajšieho vzhľadu môže ísť ruka v ruke s vnútornou transformáciou.

Vydala sa mladá, s prirodzene tmavohnedými a kučeravými vlasmi siahajúcimi takmer po pás. Vnútri cítila divokosť, no navonok sa tvárila trochu inak. Chcela byť dobrým dievčaťom a robiť všetko správne. Bola tvárna a trochu naivná.

Porodila syna a potom dcéru. Po niekoľkých rokoch začala byť viac nespútaná, hovoriť, čo si naozaj myslí, a neskrývala už svoje pocity. Manžel bol stále viac prekvapený, strácal kontrolu a občas aj hlavu. On veľa kričal, ona viac mlčala. Čím silnejšie bol jeho hlas, tým viac silnela jej vnútorná sila.

Zistila, že jej klame a možno aj podvádza. To bola posledná kvapka. Zapieral, kričal, neskôr plakal a prosil ju, aby zostala. Tvrdil, že sa vlastne nič nestalo. Neverila mu. Ponořila sa do seba a začala objavovať svoju hlboko ukrytú ženskú silu. Pozorovala svoje pocity, vnímala ticho bublajúci hnev, hlboký hnev a roky potláčanú divokosť. Takto to ďalej nejde…

Jedného rána sa zobudila a vedela, že odíde. Začala v tichu premýšľať, čo musí urobiť.

Jedného dňa venčila psa a stretla muža. Tiež venčil psa. Ich oči sa stretli a ona pocítila niečo, čo už dlho nie. Stretávali sa častejšie, usmial sa, ona tiež. Začal hovoriť, ona odpovedala. Pozval ju na kávu, ona išla. Aféra.

Zrazu mala aj ona tajomstvo. Vedela, že jej manželstvo je na konci a že je jedno, ako dopadne táto jej „letná“ láska. Bolo jej dobre. Tento muž môže byť len prevozníkom a môže byť aj budúcim partnerom. Je to jedno! Teraz je dôležitá ona.

Rozvod.

Boje o deti. Zamilovanosť. Pokoj. Nádej. Strach… a strihanie vlasov! Zrazu vedela, že jej vlasy musia preč. Cítila, že sa potrebuje odstrihnúť od minulosti. Od svojho manžela, od svojho starého ja, od všetkých nepríjemných pocitov.

Vlasy má teraz dlhé len 5 cm a nechala si ich odfarbiť na blond. Žiari sebavedomím, radosťou zo života a vierou v lepšie zajtrajšky. Manžel nechápe a zo všetkých síl sa snaží zastaviť rozvod. Je neskoro. Ona už nechce. Je iná. Nielen jej vlasy, celá jej bytosť je iná. Vlasy sú len demonštráciou toho, ako sa cíti.

Zažili ste niečo podobné?

Nemusí to byť len príbeh o vzťahu k partnerovi, môže to byť príbeh o vzťahu k čomukoľvek alebo komukoľvek, dokonca aj k vám samotnej. Príbeh o strate či nájdení niečoho/niekoho nového.

Za svoju 20-ročnú prax som za kaderníckym kreslom hovorila so stovkami žien, ktoré boli často nesmierne prekvapené, čo všetko sa dá za vlasy ukryť.

Zmena účesu, ale aj starostlivosť o vlasy im priniesla nielen krajšie a zdravšie vlasy, ale aj krajšie životné okamihy. Od „len“ uvedomenia si, čo nechcú a čo naopak chcú, až po zásadné zmeny v ich životoch (zmena partnera, zmena práce, zmena vnímania seba samých).

Pozývam vás do mini-kurzu zadarmo, kde so mnou môžete objaviť kúzlo svojich vlasov. Môžete sa tešiť nielen na tipy a praktické rady v starostlivosti o vlasy, ale aj na to, ako spolu súvisia vlasy a životné situácie, ktoré sa nám dejú.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 10. júna 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.