Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako získate počas spánku čo najviac čerstvých síl? Pomôžu tieto dva jednoduché postupy

reklama:
Ako získate počas spánku čo najviac čerstvých síl? Pomôžu tieto dva jednoduché postupy
Ako získate počas spánku čo najviac čerstvých síl? Pomôžu tieto dva jednoduché postupy Foto: www.freepik.com

Niekto sa môže pýtať, o akých postupoch sa to tu vykladá, keď spánok sám o sebe je predsa zdrojom obnovených síl. Sú však aj ľudia, ktorí dobre vedia aké to je, prebúdzať sa rozlámaný, hoci v posteli strávili 7-8 hodín. Možno ich naše postupy zaujmú a verme, že im dokážu tiež pomôcť.

1. Tesne pred spaním, priamo pred spaním do postele do svojho zorného poľa umiestnite hodiny

Postavte sa v uvoľnenej pozícii, ale vzpriamene. Presne na DVE minúty napnite celé telo. Každý sval, od hlavy až po špičky prstov. Napínajte ich s maximálnou silou, ktorou ste schopní.

Potom pomaly napätie uvoľňujte a presne DVE minúty stojte maximálne uvoľnene.

Neopakujte viac ako trikrát alebo štyrikrát. Ráno sa budete cítiť ako niekto úplne iný.

2. Dajte si pod vankúš blok a ceruzku

Už poležiačky v posteli si zapíšte všetko, čo ste dnes urobili a svoje plány na zajtrajšok. V čom je tajomstvo tohto na prvý pohľad primitívneho postupu?

Tézovito zapísané udalosti uplynulého dňa myseľ uvoľňuje a vypúšťa a spolu s nimi uvoľňuje energiu. Plány na zajtrajšok napísané do bloku sa naopak v mozgu pekne usporiadajú a nájsť spôsob ich realizácie bude potom pre neho jednoduchšie.

Zdroj: astroplus.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 17. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.