Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako začať chudnúť chôdzou a prísť až o 5 kilogramov za mesiac!

reklama:
Ako začať chudnúť chôdzou a prísť až o 5 kilogramov za mesiac!
Ako začať chudnúť chôdzou a prísť až o 5 kilogramov za mesiac! Foto: www.freepik.com

Schudnúť chôdzou 5 kilogramov za mesiac je pomerne realistický cieľ. Pokiaľ sa chcete do tohto pomerne nenásilného chudnutia pustiť, veľmi záleží na vašej dôslednosti a samozrejme aj na stravovaní. Pokiaľ sa budete chôdzi venovať každý deň, výsledky budú po mesiaci rozhodne vidieť.

Ako teda začať?

Vytvorte si plán chudnutia chôdzou

Počas prvého týždňa vyrážajte na prechádzky každý deň po dobu 20 minút. Každý týždeň túto dobu predlžujte o ďalších 5 minút. Druhý týždeň teda choďte 25 minút denne, tretí týždeň 30 minút denne a štvrtý týždeň 35 minút denne.
Rýchlosť chôdze zvyšujte postupne a nenásilne

V začiatkoch chudnutia chôdzou by ste mali ujsť zhruba jeden až dva kilometre denne. Intenzitu chôdze zvyšujte naozaj postupne, nech to hneď zo začiatku neprepálite. Akonáhle si však vaše telo na chôdzi zvykne, zvyšujte rýchlosť chôdze, pokiaľ je vám to stále príjemné.

Podporte chudnutie intervalovou chôdzou

Efektívnou technikou na spaľovanie kalórií a zlepšenie celkovej kondície je tzv. intervalová chôdza, ktorú pri chudnutí chôdzou rozhodne vyskúšajte. Aký je základný princíp intervalovej chôdze? Zahŕňa striedanie rýchlejších úsekov chôdze s pomalšími úsekmi alebo odpočinkom.

Tipy, ako začať s intervalovou chôdzou

1. Nastavte si intervaly: Začnite s niekoľkými minútami pomalej chôdze pre zahriatie, následne zvýšte rýchlosť na intenzívnejšej chôdzi po dobu 1-2 minút. Potom zase prejdite na pomalé tempo po dobu 1-2 minút.

2. Zvyšujte intenzitu: Postupne predlžujte čas rýchlejšej chôdze a skracujte dobu odpočinkovej pomalej chôdze. Napríklad, začnite s pomerom 1:2 (1 minúta rýchlejšej chôdze a 2 minúty pomalej chôdze), a postupne sa snažte prejsť na pomer 2:1 alebo dokonca 3:1, kedy rýchlejšia chôdza bude dlhšia ako odpočinok.

Výhody intervalovej chôdze

Ak sa chcete pustiť do chudnutia chôdzou, intervalová chôdza má pre vás množstvo výhod. Jej rýchlejšie úseky zvyšujú tepovú frekvenciu a spaľovanie kalórií, čo pomáha pri chudnutí. Striedanie intenzít tiež posilňuje srdce a zlepšuje celkovú kondíciu. Majte však na pamäti, že intervalová chôdza môže byť náročnejšia ako tradičná chôdza. Ak sa cítite preťažení alebo unavení, dajte svojmu telu dostatok času na regeneráciu a odpočinok.

Zdroj: www.jenzeny.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 20. marca 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.