Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako si vychutnať spoločenský život aj ako kojaca matka

reklama:
Ako si vychutnať spoločenský život aj ako kojaca matka
Ako si vychutnať spoločenský život aj ako kojaca matka Foto: freepik.com

Na úvod je dôležité povedať, že príchod nového člena do rodiny je výzvou plnou radosti, ale aj obáv. Spoločenské očakávania často kladú na rodičov, najmä na mamičky, veľký tlak. Ako sa však vyrovnať s týmto tlakom a zároveň si zachovať kúsok vlastného života, vrátane sociálnych aktivít? V tomto článku sa pozrieme na štyri dôvody, prečo si občasné vychutnanie pohárika v spoločnosti neodoprieť, a tiež na dve životné zásady, ktoré by mali byť vodítkom pre každú mamičku.

Prečo ÁNO poháriku v spoločnosti

  1. Minimálne množstvo alkoholu v materskom mlieku: Alkohol sa do materského mlieka dostáva len v zanedbateľnom množstve, takže nie je nutné mlieko odstriekať ani nahradzovať umelou výživou.
  2. Pozitívny vplyv na psychiku matky: Občasné poháriky môžu mať pozitívny vplyv na psychické zdravie matky, pomáhajú jej cítiť sa menej izolovane od spoločenského života.
  3. Rýchlejšia metabolizácia alkoholu u kojacich matiek: Kojace matky metabolizujú alkohol rýchlejšie, a preto sa do materského mlieka dostane len minimálne množstvo alkoholu.
  4. Nepreukázal sa škodlivý vplyv na dieťa: Občasné konzumácie alkoholu v malých množstvách (mimo obdobie tehotenstva a šestonedelia) nemajú dokázaný škodlivý vplyv na dieťa.

Dve životné zásady

  • Menej je niekedy viac: Pripomíname, že aj keď si chcete užiť spoločenský život, vaše dieťa by malo byť stále prioritou. S alkoholom preto zaobchádzajte opatrne.
  • Alkohol – dobrý sluha, ale zlý pán: Občasné poháriky sú v poriadku, ale pravidelné pitie a zvyšovanie množstva alkoholu môže byť škodlivé nielen pre vaše dieťa, ale aj pre vás.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 2. februára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.