Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako sa zbaviť bolesti chrbta prirodzenou cestou? Výhody zázvoru a škorice

reklama:
bolesť chrbta
Ako sa zbaviť bolesti chrbta prirodzenou cestou? Výhody zázvoru a skorice Foto: www.freepik.com

Bolesti chrbta sú pre mnohých z nás nepríjemnou skúsenosťou, najmä v bedrovej oblasti, ktorá nás často obmedzuje pri plánovaní výletov či vybavovaní dôležitých úloh. Dnes vám však prinášame jednoduché a vedecky podložené riešenie, ako sa zbaviť tejto bolesti prirodzenou cestou!

Kto už niekedy zažil bolesti chrbta, dobre vie, ako môžu ovplyvniť každodenné aktivity. Bedrová oblasť je zvlášť citlivá, obzvlášť keď máme naplánované rôzne výlety alebo náročné dni. Existuje však niekoľko spôsobov, ako týmto bolestiam čeliť.

zázvor
Ako sa zbaviť bolesti chrbta prirodzenou cestou? Výhody zázvoru a škoriceFoto: www.freepik.com

Mnohí z vás, ktorí už bolesti bedrovej oblasti zažili, možno vedia, že tradičné metódy ako nahriate poháriky alebo rôzne fyzické cviky môžu priniesť úľavu. Napriek tomu, nie vždy sú tieto metódy dostatočne účinné a niektorí siahnu po liekoch, aby aspoň dočasne zmiernili bolesť.

Našťastie, vám dnes predstavíme jednoduchú a príjemnú alternatívu, ktorá má vedeckú podporu a dokáže vám pomôcť zbaviť sa bolestí v bedrovej oblasti. Riešením sú dve bežne dostupné koreniny – škorica a zázvor, ktoré by ste mali mať doma.

Podľa štúdie z Iránskej univerzity lekárskych vied, škorica a zázvor dokážu efektívne zmierniť bolesť svalov. Odporúča sa denné užívanie 3 gramov týchto korenín, čo by malo výrazne zredukovať bolesti chrbta.

škorica
Ako sa zbaviť bolesti chrbta prirodzenou cestou? Výhody zázvoru a škoriceFoto: www.freepik.com

Zázvor je známy svojimi protizápalovými zlúčeninami ako sú šógoy, gingeroly, paradoly a zingerón, a často je označovaný za prírodný zázrak. Škorica obsahuje zdravé zlúčeniny ako cinnamylacetát, cinnamaldehyd a vitamíny ako vápnik, železo a mangán, ktoré inhibujú produkciu zápalových cytokínov.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 17. mája 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.