Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako naučiť dieťa, aby si samé umylo vlasy?

reklama:
Ako naučiť dieťa, aby si samé umylo vlasy?
Ako naučiť dieťa, aby si samé umylo vlasy? Foto: www.freepik.com

Že dieťa a šampón pre dospelých nejdú k sebe? Omyl. Idú. Len stačí vybrať vhodné prípravky a naučiť dieťa správne dbať o svoje vlasy.

Detské šampóny sú fajn. Neštípu v očiach a sú jemné k prvým vláskom. Lenže od určitej doby sa aj ony míňajú svojim efektom. A v tom čase je potrebné siahnuť po „dospeláckych“ produktoch, a tiež naučiť ich dieťa používať. Ako na to?

Prírodné a jemné

Keď budete svoje ratolesti vyberať jeho prvý ozajstný šampón, čítajte dobre jeho zloženie. Voľte taký výrobok, ktorý je určený pre jemné vlasy a má hypoalergénne zloženie. Vhodné sú aj produkty s maximom prírodných zložiek, bez silikónov, parabénov a sulfátových tenzidov. Dievčatkám nezabudnite pribaliť séra alebo kondicionéry, ktoré uľahčia rozčesávanie a hlavne udržia vlásky zdravé.

Ako mama

Máte obavu, že dieťa nebude chcieť šampón používať? Na prvý nákup ho vezmite so sebou a nechajte, nech si samo vyberie takú vôňu, ktorá sa mu bude páčiť. Potom mu vysvetlite, že už bude ako mama alebo otec a bude mať svoju vlastnú fľaštičku s produktom, ktorú môže používať iba on sám. Navyše si spomeňte na svoje detstvo, ako ste hrozne radi siahali po kozmetike dospelých a potom ste sa tým chválili v škole. A na túto notu zahrajte aj vášmu dieťaťu.

Zahrajte sa na kaderníctvo

Najlepšou dobou, kedy sa naučiť dieťa starať o svoje vlasy, je práve doba pred prázdninami. V tom čase deti často trávia u babičky alebo v tábore, kde sa samostatnosť vypláca. Začnite s tým už doma a zahrajte sa na kaderníčku a klienta. Vy ako kaderníčka budete dieťaťu vysvetľovať, čo presne robíte počas umývania a potom si role môžete obrátiť.

Koľko čoho

Dôležité bude vysvetliť dieťaťu, aké množstvo šampónu je vhodné. Deti totiž milujú penu a čím viac jej je, tým lepšie. Lenže to by sa vám u drahých šampónov nemuselo vyplatiť. Vysvetlite im, že veľa peny naopak škodí vláskom a že si stačí dať množstvo s objemom čajovej lyžičky. Rovnako dieťaťu vysvetlite, že najlepšie je umývať si vlasy dvakrát a nezabudnúť ani na kondicionér. A potom vám zostáva ešte jedno. Naučiť deti manipulovať s fénom

Zdroj. styl.instory.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 26. mája 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.