Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 vecí, ktoré MUSÍŠ mať v lekárničke, keď ideš na hory s deťmi!

reklama:
10 vecí, ktoré MUSÍŠ mať v lekárničke, keď ideš na hory s deťmi!
10 vecí, ktoré MUSÍŠ mať v lekárničke, keď ideš na hory s deťmi! Foto: depositphotos.com

S prichádzajúcimi jarnými prázdninami a plánmi na rodinnú lyžovačku na horách je dôležité myslieť nielen na zábavu, ale aj na bezpečnosť a zdravie vašej rodiny. Pripravili sme pre vás tipy, ako si zabezpečiť bezstarostnú dovolenku s dôrazom na cestovnú lekárničku. Zistite, čo by ste mali mať vždy pri sebe, a ako predísť bežným zdravotným ťažkostiam, aby ste si mohli dovolenku užiť na plno.

Plánovanie zimnej dovolenky na hory by malo zahŕňať nielen výber ideálneho lyžiarskeho strediska, ale predovšetkým starostlivú prípravu. Cieľom je predísť akýmkoľvek nepríjemnostiam, ktoré by mohli narušiť váš odpočinok. Riziko zdravotných problémov či úrazov je v horskom prostredí zvýšené, preto je nevyhnutné mať pripravenú cestovnú lekárničku.

Baktérie a vírusy nespia, ani na hore

Malé deti sú na dovolenke obzvlášť náchylné k rôznym zdravotným komplikáciám – od obyčajnej nádchy a kašľa až po teploty, modriny či odreniny. „Baktérie a vírusy sú všade okolo nás a my sa nemôžeme spoliehať na to, že nás obídu len preto, že sme na lyžovačke,“ hovorí pediatrička Monika Michňová (@detska_doktorka), ktorá radí mať vždy pripravenú lekárničku na najčastejšie zdravotné problémy.

Základná výbava cestovnej lekárničky

Lekárnička by mala byť kompaktná, avšak kompletná, obsahujúca všetko potrebné na riešenie bežných zdravotných situácií. Okrem toho je dôležité nezabudnúť doma na pravidelne užívané lieky, ako aj na antihistaminiká pre prípad alergických reakcií.

Čo by ste mali mať v lekárničke:

  • Lieky proti horúčke a bolesti vhodné pre deti, vrátane sirupov, čapíkov alebo tabliet s obsahom paracetamolu či ibuprofenu.
  • Prípravky na liečbu upchaného nosa a rýmy, vrátane nosných kvapiek či sprejov.
  • Lieky proti nevoľnosti, vhodné aj v podobe žuvačiek pre deti.
  • Sirupy alebo tablety na suchý kašeľ.
  • Pastilky alebo tablety na bolesti hrdla.
  • Prípravky na liečbu zvracania a hnačky.
  • Krém na modriny a opuchy, digitálny teplomer a dezinfekciu pre drobné rany.
  • Vysokofaktorový opaľovací krém (SPF 50+).

Vďaka správnej príprave a vybaveniu lekárničky môžete na dovolenke čeliť väčšine bežných zdravotných komplikácií a naplno si užiť zimné radovánky na hore.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 3. februára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.